Koniec z platformą Origin – EA zapowiada EA Desktop App

Nazwa nie zachwyca, ale wiadomo o co chodzi.

Po połączeniu Origin Access i EA Access w jedną subskrypcję – EA Play – i udostępnieniu gier EA na popularnej platformie Steam, EA zapowiada dalszą część rebrandingu firmy. Niedługo powitamy EA Desktop App, następcę kontrowersyjnej platformy Origin.
Dla niewtajemniczonych, Origin zbierał fale krytyki od momentu powstania w 2011 roku. Powolne aktualizacje, utraty połączenia, problemy z logowaniem – to tylko garstka zażaleń. Sama platforma była znacznie mniej wygodna w obsłudze niż jej główny rywal, Steam, a kontakt z obsługą klienta graniczył z cudem. Oferowano też mniej usług – brakowało np. „game sharing”, pozwalającego graczom na dzielenie się tytułami z innymi użytkownikami, a katalog gier nie równał się z konkurencją.
W ostatnich miesiącach EA podjęło walkę ze złym wizerunkiem. W rozmowie z portalem gamesindustry.biz wiceprezes ds. rozwoju strategicznego EA, Marc Blank, oznajmił, że EA Desktop App nie będzie tylko nową nazwą. To zupełnie nowa platforma, szybsza i wygodniejsza niż poprzednik, mająca stworzyć „szybkie, bezstresowe doświadczenie dla graczy, z naciskiem na społeczność”. Daleko tu więc do Origin, w którym społeczności praktycznie… nie było.
EA zapewnia, że po wyjściu platformy nastąpi automatyczny transfer kont Origin na EA Desktop App wraz z listami przyjaciół i bibliotekami gier.
Nie ogłoszono jeszcze daty premiery.

1 thought on “Koniec z platformą Origin – EA zapowiada EA Desktop App”

  1. Dobrze, ze konta zostaną przeniesione. Największy moj strach to stracić wszystkie simsy, bo teraz juz sie nawet plyt nie posiada. Padnie platforma i wszystko w pizdu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top