Kwadratowa Masakra wspiera Pajacyka i walkę z koronawirusem

Wspólnymi siłami możemy wiele zdziałać.


 


Ponad dziewięć lat temu na polskiej scenie Youtube zaczęła się rozkręcać moda na Minecrafta. Mało kto rozumiał fenomen tej gry, lecz każdy, kto choć raz spotkał się z gameplayami, pozostawał chociażby na chwilę i oglądał. Do dzisiaj pamiętam, jak wracałam do domu i po odrobieniu lekcji siadałam do komputera z myślą, że ulubiony Youtuber wrzucił nowy filmik. 

W miarę rozwijania się Minecrafta i wspomnianego serwisu powstał serwer zrzeszający największych streamerów. Fenomen Kwadratowej Masakry podłapał ogrom ludzi. Duża ilość osób marzyła o tym, by dostać się do gry i zagrać ze swoimi idolami, a z kolei ci rozwijali markę coraz bardziej. Niestety nic, co dobre nie trwa wiecznie. Spadek zainteresowania Minecraftem spowodował znaczne zmniejszenie oglądalności. Po paru edycjach serwer upadł i poszedł w zapomnienie, żył jedynie we wspomnieniach zagorzałych fanów. 

Ostatnimi czasy Minecraft ożył na nowo. Międzynarodowa scena internetowych twórców zaczęła ,,wracać na stare śmieci”. Młodzi znowu mogli zaznać tego uczucia, co stara gwardia kiedyś. W Polsce taki powrót również można było zaobserwować. Gracze tacy jak SKKF, Bremu, PSPMagister czy Buraczek powrócili z nową odsłoną Kwadratowej Masakry, zbierając starych wyjadaczy, a nowych, znanych głównie ze sceny Fortnite, zapraszając do współpracy. 

W związku z koronawirusem wiele branż zostało wręcz sparaliżowanych, a szkoły i inne instytucje są pozamykane. Wśród nich znajdują się także fundacje wspomagające zwierzęta czy ubogie rodziny. Jedną z nich jest Pajacyk, od 22 lat wspomagający dzieci, których jedyną szansą na posiłek była szkolna stołówka i program finansowany przez Pajacyka. Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła dowóz paczek żywnościowych do najbardziej potrzebujących. Jednak by podjąć tak ogromne przedsięwzięcie, potrzeba również funduszy, a te w zastraszającym tempie się kurczą. 


Wtem na ratunek przyszła spontaniczna decyzja i chęć działania uczestników Kwadratowej Masakry we współpracy z firmą Craftserve. Ci z dnia na dzień postanowili utworzyć zbiórkę i rozpocząć cykl charytatywnych streamów. Programiści, trzymający pieczę nad poprawnym działaniem serwera, siedzieli ogromną ilość godzin nad napisaniem kodu łączącego wszystkie streamy ze zbiórką i z główną stroną internetową. Pierwsi twórcy ruszyli do akcji już w piątek 27 marca.

Ich oczekiwaniem było zebranie trzydziestu tysięcy złotych do końca trwania zbiórki. W ciągu około trzech godzin została osiągnięta kwota 2/3 oczekiwanej sumy, a do końca dnia cel został przebity o kolejne dwadzieścia pięć tysięcy złotych. W trakcie trwania akcji gracz o nicku Buraczek niejednokrotnie tłumaczył wśród widzów i uczestników, na czym dokładnie polega działanie Pajacyka i do czego odnosi się cała akcja. 

Na chwilę obecną pułap został zwiększony do sześćdziesięciu sześciu tysięcy złotych. Wspólnymi siłami uczestnicy Kwadratowej Masakry wraz z widzami wsparli działanie Polskiej Akcji Humanitarnej, dzięki czemu ci, którzy nie mają nic, otrzymają pomoc – tak czasem potrzebną, by przeżyć. Jest to jeden z tych momentów, gdzie pokazuje się nam, że gry łączą, a nie dzielą. Akcja zrzeszyła fanów z całej Polski i nie tylko, a środki w niej zebrane wspomogą wiele polskich rodzin, które w czasie stanu epidemii zostały tej pomocy pozbawione. 
Akcję Pajacyka można wspierać również poprzez ich oficjalną zbiórkę, trwającą do 30.04. A więc Czytelniku, jeśli chciałbyś dorzucić swoją cegiełkę, zapraszam gorąco do wpłacania datków.

Autor: Uranowa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top