Light No Fire, czyli sandbox od twórców No Man’s Sky w wydaniu fantasy

Grafika promująca grę Light No Fire. Na obrazku widać czerwoną kulę lewitującą nad ręką kamiennego olbrzyma. W tle – pochmurne niebo.

Fantastyczny świat i lot na smoku – to nam obiecuje zapowiedź Light No Fire.

No Man’s Sky, pomimo bardzo nieudanej premiery, dzięki aktualizacjom twórców udało się wyjść na prostą. Gra z każdą łatką zyskiwała i nawet została nominowana podczas tegorocznego The Game Awards do nagrody dla najlepszego wsparcia społeczności. Co prawda, ostatecznie przegrała z Baldur’s Gate 3, ale studio Hello Games wciąż ma z czego się cieszyć. Podczas gali pojawiła się zapowiedź ich nowej produkcji – Light No Fire.

Light No Fire to sieciowy sandbox z otwartym światem. Tak jak w No Man’s Sky, mamy do czynienia z proceduralnie generowanym otoczeniem. Różnica jest taka, że w poprzedniej grze studia zwiedzaliśmy wiele planet, a w ich nadchodzącym tytule poznamy dogłębnie tylko jedną.

Uniwersum, w które się zanurzymy będzie utrzymane w klimacie fantasy. Zobaczymy bajkowe rasy czy stworzenia takie jak smoki i wielkie ptaki, których będziemy mogli dosiadać. Rozgrywka będzie opierać się głównie na eksploracji, budownictwie i przetrwaniu. Wszystko to oczywiście w towarzystwie innych graczy. Świat Light No Fire ma też być wypełniony tajemnicami i historią, którą dane nam będzie odkryć.

Gra ma już stronę na Steamie, nie wiemy jednak na jakich dokładnie platformach się ukaże. Nie podano na razie także daty premiery. Trzymajmy kciuki, że zaliczy bardziej udany debiut niż No Man’s Sky.

Scroll to Top