Marvel’s Blade zapowiedziane na The Game Awards 2023

Obrazek przedstawia głównego bohatera gry Marvel’s Blade – Blade’a. Mężczyzna jest odwrócony i wyciąga zawieszony na plecach miecz. Ma na sobie czarny płaszcz i ciemne okulary.

Chodzący za Dnia otrzyma nową grę. Zapowiedź Marvel’s Blade od Arkane Studios pojawiła się na tegorocznym The Game Awards.

Już od jakiegoś czasu krążyły plotki na tematu nowej gry Arkane Studios, która zostanie ogłoszona podczas The Game Awards. Wiele osób zakładało, że będzie to Dishonored 3. Niestety dla fanów serii, okazało się, że deweloperzy szykują coś zgoła innego. Studio stworzy produkcję na licencji znanych komiksów – przed Wami zapowiedź Marvel’s Blade.

Krótki zwiastun nie zdradza zbyt wiele. Możemy się na nim przyjrzeć tytułowemu bohaterowi, Blade’owi. Trailer nie zawiera żadnych fragmentów rozgrywki. Za pewne produkcja jest jeszcze na zbyt wczesnym etapie, by cokolwiek pokazać.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Bethesdy (wydawcy) – gra ma być uhonorowaniem 50 rocznicy istnienia postaci Blade’a. Produkcja zabierze nas do Paryża poddanego kwarantannie z powodu ataków wampirów. Mieszkańcy muszą zaszywać się w domach każdej nocy i oczekiwać przyjścia poranka. Pół-człowiek, pół-wampir stanie się ich wybawcą i czempionem.

W przeciwieństwie do innych tytułów studia, Marvel’s Blade będzie posiadać perspektywę widoku z trzeciej osoby. Twórcy obiecują także dojrzałe podejście do opowiadania historii. Fabuła produkcji jest oryginalną kreacją Arkane Studios, wzorowaną jedynie na komiksach.

Nie będzie to pierwsza gra deweloperów o wampirzej tematyce. Redfall jednak okazał się porażką. Nowy tytuł o stworzeniach nocy – pod warunkiem, że będzie udany –  może podreperuje reputację studia. Pozostaje nam czekać na więcej szczegółów.

Scroll to Top