Medieval Dynasty dostępny w Early Access na Steamie

Polski symulator średniowiecza wkracza w kolejny etap.

 

O Medieval Dynasty nie mówiło się dotąd zbyt wiele. Gra zatraciła się w gąszczu innych jesiennych premier. Jest jednak pozycją godną uwagi dla fanów symulatorów, a parę dni temu została udostępniona na Steamie w ramach wczesnego dostępu.

 

Za stworzenie Medieval Dynasty odpowiada polskie studio Render Cube. Ich poprzedni projekt – Monster League – to halloweenowa wyścigówka w stylu Mario Kart, gdzie w go-kartach jeżdżą, na przykład, Frankenstein lub Drakula. Choć dla Render Cube przeskok z miasteczka Halloween do średniowiecza może wydać się kuriozalny, ich wydawca, Toplitz Productions, ma doświadczenie w temacie – Toplitz odpowiedzialni są m.in. za gry Farmer’s Dynasty i Lumberjack’s Dynasty.

 

W rozgrywce spotkamy się z klasycznym schematem „od biedaka do bogacza”. Główny bohater jest łowcą, który po wygnaniu ze swojej wioski musi przetrwać w dziczy. Będziemy musieli polować na zwierzynę, rozpalać ogniska, chronić się od wiatru czy deszczu. Powoli zbudujemy osadę, w której zajmiemy się uprawą roli, hodowlą trzody czy zbieraniem mieszkańców.
 
Choć gra jest dopiero na wczesnym etapie produkcji, recenzenci już doceniają jej potencjał. Opinie na Steamie chwalą ładną grafikę, wiarygodny świat i wygodną rozgrywkę, choć nie brakuje skarg na małą ilość zadań czy niewielki wpływ gracza na zarządzanie wioską. Wydawca obiecuje jednak, że w skończonej grze ilość zadań wzrośnie, a gracz będzie miał pełną kontrolę nie tylko nad organizacją osady, ale i populacją.

 

Wydawca nie podał jeszcze daty premiery. Medieval Dynastydostępne jest na Steamie (Early Access) od 17 września.

    

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
Procesor: czterordzeniowy 3 GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 480 (4 GB)
Pamięć RAM: 8 GB
Miejsce na dysku: 10 GB
DirectX: wersja 11
 

Zalecane wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
Procesor: czterordzeniowy 4 GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580 (6 GB)
Pamięć RAM: 16 GB
Miejsce na dysku: 10 GB
DirectX: wersja 12

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top