Microids pracuje nad nową grą o Smerfach

Francuską firmę Microids możecie kojarzyć z grami takimi jak Syberia czy Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal MenhirW zeszłym miesiącu firma zapowiedziała grę opartą na komiksach o Przygodach Tintina, a teraz ogłosiła pracę nad przeniesieniem do wirtualnego świata również Smerfów. O ile pierwszy tytuł zapowiedziany jest na najpóźniej 2021 rok, o tyle na niebieskie stworki możemy jeszcze chwilę poczekać. Produkcja o Smerfach ma powstać we współpracy z firmą IMPS, posiadającą oficjalne prawa do serii.

Nie podlega jednak wątpliwości, że ta seria nie dostała dotąd dobrej gry, która zadowoliłaby fanów bajki. Tym razem mamy duże nadzieje na świetną zabawę, gdyż The Smurfs ma być połączeniem przygodówki i gry akcji. Na więcej szczegółów dotyczących produkcji możemy liczyć w najbliższych miesiącach. Pojawiają się jednak domniemania, bazujące na opinii założycielki firmy IMPS, że gra ma mieć przede wszystkim walory edukacyjne. Niestety ta zapowiedź spotkała się już z negatywną reakcją fanów niebieskich stworków, obawiających się, że powstająca produkcja będzie kolejnym niewypałem, skupiającym się na dobrych wartościach, a nie ciekawej historii.

My po prostu trzymamy kciuki, by The Smurfs było sukcesem podobnym do Syberii, a nie fiaskiem na miarę trzeciej części przygód Kate Walker.


Autorka: Natalia “Taliya” Pych 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top