Microsoft krytykuje ekskluzywność gier na PS5

Między Xboxem i PlayStation zawrzało. Poszło o ekskluzywność gier.


 
Uważam, że blokowanie klientom możliwości doświadczania gier to kompletne zaprzeczenie idei grania
– tymi słowami Phil Spencer (szef działu Xbox w Microsofcie) wypowiedział się na temat ograniczania gier tylko do jednej generacji sprzętowej lub jednej konsoli podczas wywiadu dla GamesIndustry.
 

Powinniśmy bić brawo za pracę włożoną w dysk SSD [w PS5 – red.] oraz warstwę audio, żeby wymienić tylko kilka aspektów, na których skupiają się Jim [Ryan – red.] i Mark [Cerny – red]. Powinniśmy bić brawo za czasy ładowania, szczegółowość scen, klatki na sekundę i input lag (…). Ale nie powinniśmy wykluczać ludzi z możliwości grania.


Czy ograniczenia związane z rozwijającą się technologią stosowaną w Playstation wpłyną znacząco na zaufanie, jakim konsumenci obdarzyli firmę?

Szef Playstation podkreślił w maju, że koncern “wierzy w generacje”.

 
Sądzimy, że jeżeli wkładamy tyle wysiłku w stworzenie konsoli nowej generacji, to powinna ona oferować funkcje i korzyści, których nie ma poprzednia generacja
– mówił Jim Ryan.

Microsoft natomiast zapowiedział, że przez okres dwóch lat po premierze Xbox Series X, wszystkie gry od Xbox Game Studios będą trafiać nie tylko na konsole nowej generacji, ale także na Xbox One, co sprawia, że posiadacze starszego sprzętu również mogą zagrać w nowsze tytuły, które pojawią się w sprzedaży.

Autorka: Adrianna “Adrelia” Frasz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top