Minecraft: wrześniowa aktualizacja doda tryb VR

Aktualizacja będzie bezpłatna i zapewni zupełnie nowe doznania.

Fani gry Minecraft w wersji na konsolę PlayStation 4 doczekali się fantastycznego patcha, który umożliwi ogranie tytułu w ramach PlayStation VR. Każdy posiadacz podstawowej gry na PS4 automatycznie otrzyma możliwość rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości, gdy tylko zostanie ona wprowadzona do gry. Oczywiście, aby z niej skorzystać, trzeba mieć sprzęt do VR.


Aktualizacja będzie bezpłatna i zapewni dokładnie te same elementy, które znamy z pełnej wersji gry na konsolę Sony. Tryb VR zaoferuje też dwa tryby rozgrywki – Living Room oraz Immersive. Co więcej, pojawią się nowe ustawienia, które umożliwią dostosowanie zabawy do potrzeb gracza, a kontroler DualShock pozwoli na poruszanie się w świecie Minecrafta i crafting, jak i sprawne walczenie i wycinanie drzew.


Roger Carpenter, producent wykonawczy Minecrafta, zapowiedział, że dzięki trybowi VR gracz tak bardzo wciągnie się w rozgrywkę… że momentami aż wyskoczy ze skóry. Czyżby szykowały się ataki znienacka?

 

Minecraft zadebiutował na PC-ach w 2011 roku, zaś na konsoli PlayStation 4 trzy lata później. Do dnia dzisiejszego ukazał się również na wszystkich wiodących platformach, tj. Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation Vita, Nintendo WiiU, Nintendo Switch i Nintendo 3DS.


Autorka: Natalia “Taliya” Pych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top