Mobilne Don’t Starve: Newhome – garść informacji

Mobilne Don't Starve: Newhome - informacje

Nowe postacie, inny interfejs i o wiele, wiele więcej!

 

W lipcu pisałyśmy o zapowiedziach mobilnej wersji popularnej gry sandboxowej, Don’t Starve. Prace nad Newhome, bo tak ma się ona nazywać, idą pełną parą. Twórcy regularnie zdradzają nowinki na swoim Twitterze. Specjalnie dla Was zebraliśmy najciekawsze informacje, które dotychczas się ukazały.

Marketingowcy w różny sposób próbują utrzymać ciekawość fanów na wysokim poziomie. A to zdradzają śmieszne nowości o postaciach i skórkach, innym razem zapytują, jakie umiejętności byśmy chcieli mieć, gdybyśmy nagle zostali wciągnięci do Constant, czyli krainy z gry. 

Jesienią zaczęło się robić ciekawiej, a informacje stały się bardziej wyczerpujące – przede wszystkim zostały zapowiedziane betatesty gry. Miały się one odbywać przez dwa tygodnie pod koniec października.

 

Czasem fani byli na Twitterze lub Discordzie zapytywani o różne szczegóły, co pozwalało wnioskować o tym, na co twórcy będą kładli nacisk – na przykład pojawił się wątek o meblach, co daje nadzieję, że w wersji mobilnej Don’t Starve będziemy mogli w bardziej zaawansowany sposób ozdobić nasze bazy:

 

Twórcy wrzucają też na Twittera krótkie infografiki o bossach przynależących do konkretnej pory roku, jednak akurat w nich nie znalazło się zbyt wiele nowych informacji dla wiernych fanów mających na swoich kontach długie godziny rozgrywki.

 
 

Również pod koniec października na Twitterze zaczęły się pojawiać krótkie filmiki z fragmentami rozgrywki. Gra wygląda dość podobnie do oryginalnego Don’t Starve, jednak oczywiście da się też zauważyć, że to nie to samo. Kolory i estetyka się zgadzają, natomiast widać inny interfejs, trochę mniej szczegółów (pewnie ze względu na to, że wersja mobilna dedykowana jest na małe ekrany). Znanym grywalnym bohaterom towarzyszą nowe postacie (na początku listopada zostało potwierdzone, że w Constant pojawią się zarówno starzy przyjaciele, jak i nowi), muzyka jest też trochę inna.

 

Twórcy uprzedzają też, że w grze pojawią się całkiem nowe elementy, między innymi ma to dotyczyć bossów, z którymi bohaterowie będą musieli się zmierzyć. A więc nie dość, że czekają nas nowe postacie, to możemy się spodziewać też nowych przeciwników!

Dzięki tym krótkim filmikom coraz częściej umieszczanym na Twitterze można mieć wgląd w mechanikę nowej gry i próbować domyślać się różnych rzeczy, na przykład czy przepisy kulinarne będą takie same? A zasady rządzące światem?

Na koniec warto dodać, że tak naprawdę nie do końca wiadomo, czego się spodziewać po Newhome – tak chwalone w kontekście Don’t Starve oraz Don’t Starve Together Klei nie ma nic wspólnego z tym projektem. Grę przygotowuje chińskie studio Shengqu Games, natomiast wydawać ją ma firma Tencent. Nie wiadomo, czy fabularnie będzie to kontynuacja, czy może, jako że pojawią się całkiem nowe postacie, bardziej coś na kształt spin-offu.

A wy, co myślicie o Newhome? Jesteście bardziej podekscytowani, czy zaniepokojeni?

1 thought on “Mobilne Don’t Starve: Newhome – garść informacji”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top