Najciekawsze gry wyścigowe, które ukażą się do końca 2024 roku

Kolaż ukazujący cztery gry wyścigowe mające premierę w 2024 roku

Jeśli zaliczasz się w poczet fanów kołowych rywalizacji, będziesz miał co robić w najbliższych miesiącach! Poniższa lista przedstawia najciekawsze gry wyścigowe zaplanowane na 2024 rok.

Od zmagań w Formule 1, przez pojedynki na motocyklach, aż po zupełnie nowe, realistyczne doświadczenia, które mają przenosić w nieznane graczom światy – każdy znajdzie coś dla siebie. Tak więc zapnij pasy i przygotuj się do startu, sprawdzając, jakie emocje czekają na wirtualnym torze gier wyścigowych w nadchodzących miesiącach. Jeśli wolicie filmową wersję tego zestawienia, zapraszamy na nasz kanał na YouTube.

3,2,1 START!

MotoGP 24 (2 maja 2024; PC, PS4, PS5, XOne, XSX, XSS)

MotoGP 24 to czternasta odsłona serii wyścigów na licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata, tworzona przez włoskie studio Milestone. Tytuł kładzie nacisk na autentyzm zarówno na torze, jak i poza nim, wprowadzając rozbudowane aspekty zarządzania karierą. Nowością ma być wprowadzenie rynku transferowego umożliwiającego zmiany w składach zespołów między poszczególnymi sezonami. Deweloperzy zwiększyli kompetencje przeciwników, co ma wpływać na różnorodność ich stylu jazdy. Dodatkowo ulepszyli także fizykę i system tuningu elektroniki, co ma pomóc w lepszej kontroli pojazdu na torze. Gra oferuje bogaty tryb kariery, a także możliwości zabawy nie tylko samemu, ale i ze znajomymi, zarówno lokalnie, jak i przez Internet.

F1 24 (28 maja 2024; PC, PS4, PS5, XOne, XSX, XSS)

Ta najnowsza odsłona popularnej serii symulacji wyścigów Formuły 1 ma zadebiutować już 28 maja. Za jej stworzenie odpowiada znane studio Codemasters, a za wydanie ponownie wzięło się EA Sports. Twórcy F1 24 obiecują wprowadzić szereg nowości i ulepszeń w stosunku do swojego poprzedników (jak recenzowane przez nas F1 2021), co ma przyciągnąć zarówno stałych wyjadaczy, jak i entuzjastów gier tego typu. Wśród nich znajdziemy między innymi zupełnie nowy tryb kariery kierowcy, a także specjalny system EA SPORTS™ Dynamic Handling, który ma umożliwić bardziej autentyczne odczucie prowadzenia pojazdu. Według twórców ten ostatni pozwoli na dostosowanie gry do indywidualnej strategii i stylu jazdy każdego gracza. Podsumowując, mamy dostać tytuł łączący realistyczne odwzorowanie wyścigów z ekscytującym wyzwaniem, odpowiednim nawet dla doświadczonych graczy. 

https://www.youtube.com/watch?v=4rCs87muGjc

Nightmare Kart (31 maja 2024; PC)

Nightmare Kart ma przenieść graczy do mrocznego miasta Yharnam, gdzie charaktery znane z Bloodborne będą rywalizować w zręcznościowych zawodach gokartów. Do dyspozycji ma być kilkunastu bohaterów, takich jak Micolash, gospodarz koszmaru czy tropiciel Gehrman. Rozgrywka ma skupiać się na kampanii fabularnej z elementami wyścigów i potyczkach z bossami oraz na trybach walki, które wymagają od graczy zarówno zręczności, jak i strategicznego wykorzystania broni białej i palnej. Oprawa wizualna z elementami retro ma za zadanie przypominać gry z ery PlayStation 1. 

F1 Manager 2024 (lipiec 2024; PC, PS4, PS5, XOne XSX, XSS)

Chcesz przejąć kontrolę nad zespołem Formuły 1? To gra dla Ciebie. Po raz pierwszy w serii gracze mogą dostosować każdy element – od ustawień i wyglądu karoserii przez logo, po kombinezony wyścigowe swojego zespołu. Twórcy obiecują zaktualizowany format wyścigów sprinterskich F1 oraz zaawansowane zarządzanie personelem i kierowcami, negocjacje z sponsorami czy nawet unikalny system motywacji i dynamiczne negocjacje kontraktowe. F1 Manager 2024 ma również wzbogacić doświadczenie wyścigów Formuły 1 o nowe funkcjonalności dzięki lepszemu zachowaniu się samochodów na torze i dynamicznym kamerom.

ExoCross, DRAG: Outer Zones (sierpień 2024; PC)

ExoCross ma nas przenieść w świat intensywnych rajdów off-roadowych. Tytuł zachęca swoim podejściem do ukazania realistycznej fizyki jazdy – wpływu wytarcia opon na szybkość poruszania się czy poziomu zniszczenia pojazdu przemierzającego błotniste i ekstremalne tereny. Ograniczenia regulaminowe? Tutaj nie istnieją. Można spychać rywali z trasy i wykorzystywać aerodynamikę, aby zyskać przewagę prędkościową. Wyzwaniem jest jednak również utrzymanie pojazdu w dobrym stanie, gdyż uszkodzenia i zużycie opon wpływają na jego zachowanie. 

Assetto Corsa Evo (wczesny dostęp: sierpień 2024; PC, PS5, XSX, XSS)

Assetto Corsa Evo to kontynuacja serii debiutującej dziesięć lat temu. Pozycja ta jest trzecią częścią cyklu. Ma za zadanie dostarczyć jak najbardziej „żywych” wrażeń z jazdy, korzystając z danych zebranych z rzeczywistych samochodów. Pozycja ma oferować również możliwość dostosowania poziomu trudności rozgrywki do graczy o różnym stopniu doświadczenia. Assetto Corsa Evo ponoć ma przenieść odbiorców na kolejny poziom realizmu dzięki zaawansowanemu modelowi jazdy i szczegółowo odwzorowanej oprawie wizualnej, która ma obejmować nie tylko samochody, ale również zmieniające się warunki pogodowe. 

Rennsport (wczesny dostęp: wrzesień 2024; PC)

Rennsport ma być kolejnym zaawansowanym symulatorem wyścigowym, koncentrującym się na realistycznym odwzorowaniu emocji i techniki jazdy.  Co ciekawe, niemieckie studio Competition Company w rozwój gry zaangażowało ekspertów z dziedziny simracingu i sportów motorowych. Rennsport ma na celu dostarczenie graczom wyjątkowo realistycznych wrażeń z rywalizacji na torze. Dodatkowo punktem wyjścia do uatrakcyjnienia rozgrywki są różnorodne trasy, takie jak słynny podjazd pod górę w Goodwood. Gra ma umożliwiać modowanie torów i pojazdów, co może okazać się nie lada gratką dla fanów tego typu udogodnień. Twórcy szczególny nacisk stawiają na rozgrywkę wieloosobową.

Stampede: Racing Royale (2024; PC)

Stampede: Racing Royale to innowacyjna gra wyścigowa, która łączy w sobie elementy klasycznej rywalizacji z aspektami rozgrywki battle royale. Gracze mają za zadanie pokonywanie tras w szalonych wyścigach gokartowych oraz bitwach, w których naraz może wziąć udział do 60 uczestników. Stampede ma wyróżniać się ciągłą ewolucją rozgrywki – wprowadzaniem sezonów, wydarzeń specjalnych i wyzwań. Motywacją do ścigania mają być tu nowe nagrody. Dodatkowo możliwość personalizacji pojazdów i postaci ma umożliwić graczom wyrażenie siebie poprzez niestandardowe kolory lakieru, naklejki, a także unikalne stroje sportowe.

Wreckreation (2024; PC, PS4, PS5, XOne, XSX, XSS)

Wreckreation to dynamiczna ściganka o sandboksowym charakterze, łącząca zręcznościową akcję z możliwością tworzenia i przebudowywania otwartego świata (którego powierzchnia to aż 400 km²). Tworzona przez studio Three Fields Entertainment i wydana przez THQ Nordic, gra ma pozwalać na wprowadzanie własnych obiektów. Przez stawianie ramp czy ruchomych przeszkód, umożliwi graczom kreowanie unikalnych tras i wyzwań wyścigowych. Świat gry, MixWorld, ma oferować wolność eksploracji oraz szalone wyścigi z akrobacjami i destrukcją w tle. Furgonetki, koparki i sportowe samochody oraz własny dobór muzyki? Jest na co czekać.

Hot Lap Racing (2024; PC, Switch)

Na potrzeby tej gry utworzono autorski silnik fizyczny. Hot Lap Racing ma umożliwiać graczom odkrywanie historii motorsportu, począwszy od prototypów aż po historyczne Formuły 1. Na ponad 10 trasach będzie można rywalizować samemu, z przyjaciółmi lub w trybie online. Musimy również wspomnieć o Formule Extreme – samochodowi całkowicie zaprojektowanemu przez społeczność, który ma przedstawiać wizję idealnego pojazdu wyścigowego. Gratką jest tryb kariery, który oferuje spotkanie rzeczywistych celebrytów, znanych ikon tego sportowego świata.

PISTA Motorsport (2024; PC)

PISTA Motorsport ma być symulatorem ścigania się po argentyńskich torach. W grze mają być dostępne najbardziej ikoniczne samochody, których wydajność będzie można dopracować zgodnie z własnymi preferencjami. Rozgrywkę ma urozmaicić tryb kariery, gdzie zaczynając od lokalnych zawodów, będzie można przejść do szczebla narodowego. Pozycja ma również posiadać opcję multiplayer, a dla wolących wyścigi samemu, komputerowych przeciwników. 

Test Drive Unlimited Solar Crown (2024; PC, PS4, PS5, XOne, XSX, XSS, Switch)

Test Drive Unlimited to pozycja, która przenosi graczy na odwzorowaną w skali 1:1 wyspę Hongkong. Gracze będą mieli możliwość swobodnego eksplorowania wyspy lub uczestniczenia w ekscytujących zawodach, żyjąc przy tym w luksusie. Ferrari, Lamborghini, Bugatti, Koenigsegg, Dodge, Apollo – samochody mają być tutaj nie tylko środkiem transportu, a odzwierciedleniem sportowych ambicji gracza. Gra ma również zanurzać odbiorców w konflikcie między dwoma klanami – Streets i Sharps – gdzie decyzje i przynależność klanowa wpływają na przebieg rozgrywki i osiągane pozycje w rankingach.

#DRIVE Rally (2024; PC, PS4, PS5, XOne, XSX, XSS, Switch)

#DRIVE Rally to gra wyścigowa, która za cel wzięła sobie przywrócenie ducha lat 90. Gracze będą mieli okazję przetestować swój styl jazdy. Przemierzać różnorodne środowiska, od słonecznych krajobrazów, przez mroczniejsze lasy, aż po chłodną dzicz. Interesującym dodatkiem ma być humorystyczne podejście pilotów rajdowych, którzy oprócz czytania notatek i ostrzegania o zakrętach, mają również motywować, krytykować za błędy, a nawet humorystycznie dzielić się luźnymi przemyśleniami z życia. Zastosowanie kreskówkowej oprawy graficznej, doskonale komponuje się z zabawowym podejściem do tematu rajdów.

Japanese Drift Master (2024; PC)

Japanese Drift Master, pozycja stworzona przez polskie studio Gaming Factory, ma przenieść graczy do fikcyjnego regionu Japonii wokół jeziora Haikama. Jako obcokrajowcy, zawodnicy mają za zadanie udowodnić, co potrafią i zdobyć najwyższą pozycję i szacunek pozostałych zawodników. Kluczowa w wyścigach nie ma być pozycja na mecie, a styl i technika wspomnianej jazdy. Japanese Drift Master ma także oferować ogrom świata do eksploracji. Gracz ma mieć możliwość poznania malowniczych dolin, górskich ścieżek i zatłoczonych okolic miejskich. Warto tutaj zwrócić uwagę na realistyczną warstwę dźwiękową. Odgłosy silników i dźwięki palonej gumy mają dodać głębi i realizmu produkcji.

Zapnijcie pasy! Najciekawsze gry wyścigowe tego roku – podsumowanie

Jak widzicie, jest w czym wybierać. Tytuły bardziej dynamiczne, z humorem, walką klanów, strzelankami, nastawione na eksplorację świata czy personalizację pojazdów – to wszystko w ciągu tego roku. Zatem niezależnie od tego, czy jesteście weteranami szybkich okrążeń czy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z wyścigami, te pozycje z pewnością dostarczą niezliczonych wrażeń i będą warte oczekiwania. 

Scroll to Top