Znamy już najgorsze gry 2023 roku według portalu Metacritic

zwiastun Lord of the Rings: Gollum TGA 2021

Nie zgadniecie, które produkcje Metacritic określił jako najgorsze gry 2023 roku.

Ranking portalu Metacritic, zbierający najsłabsze produkcje minionych miesięcy, stał się już poniekąd tradycją. Wśród graczy niechlubny plebiscyt cieszy się mianem swoistych Złotych Malin. I trudno się temu dziwić, gdyż wyłaniane w nim tytuły charakteryzują się bardzo niskimi ocenami we wspomnianym serwisie. Rok 2023 zbliża się ku końcowi, więc możemy już omówić najgorsze gry z ostatnich dwunastu miesięcy według ocen opublikowanych na portalu Metacritic.

Dajcie znać, czy obecność któregoś ze zwycięzców na tej liście Was zaskoczyła. Po półpauzie podana jest ocena gry, którą ta zebrała w serwisie Metacritic od dnia premiery.

  1. The Lord of the Rings: Gollum – 34
  2. Flashback 2 – 35
  3. Greyhill Incident – 38
  4. Quantum Error – 40
  5. Testament: The Order of High-Human – 41
  6. Crime Boss: Rockay City – 43
  7. Hellboy: Web of Wyrd – 47
  8. Gangs of Sherwood – 48
  9. Loop8: Summer of Gods – 49
  10. Gargoyles Remastered – 49

Obecność gry o tolkienowskim Gollumie była dla wielu graczy oczywistością. Porażka sprzedażowa produkcji doprowadziła w końcu do zamknięcia działalności studia Daedalic Entertainment związanej z produkcją gier. Dziwić może jednak brak innych, głośnych przez swój stan w dniu premiery. Wielu dziennikarzy nie zostawiało bowiem suchej nitki na tytułach takich jak Redfall czy The Day Before. Ich opinię podzielało też wielu graczy, przez co studio od ostatniej z wymienionych wyżej gier również upadło.

Jeśli chcecie zapoznać się z uzasadnieniem wyboru konkretnych tytułów jako najgorszych gier 2023 roku, zapraszamy do lektury pełnego wpisu.

Scroll to Top