Nowa kooperacyjna strzelanka. Warhammer 40,000: Darktide – zapowiedź gry

Warhammer – zrzut ekranu z gry, pre-alpha

W brutalnego FPS-a będą mogły zagrać maksymalnie cztery osoby.

Gra jest tworzona przez deweloperów znanych między innymi z wielokrotnie nagradzanej serii Vermintide. Akcję osadzono w Tertium, mieście-roju. Świat Warhammera będzie skrajnie dystopijny i brutalny, a graczowi przyjdzie wcielić się w skazańca zamienionego w agenta, który będzie służył inkwizycji.

Ziarenka spaczenia w głębi roju tworzą ryzyko pojawienia się przytłaczającej fali ciemności. Heretycki kult zwany Admonition stara się przejąć kontrolę nad planetą Atoma Prime i zgładzić jej mieszkańców. Wraz z sojusznikami z Inkwizycji musisz wykorzenić wroga, zanim miasto popadnie w Chaos.

Prócz mechaniki walki znanej z Vermintide 2 gra Warhammer 40,000: Darktide wprowadzi też nowy system zrównoważonej walki, który będzie się tyczył broni palnej. Żeby uzyskać jak najlepszy efekt trzeba będzie odpowiednio łączyć ze sobą walkę na dystans i w zwarciu.

Do wyboru będą różne klasy, umiejętności oraz elementy wyposażenia – będzie można to z czasem dopasować do swojego stylu gry, ulepszać sprzęt, a nawet zmieniać wygląd postaci. Jednak najważniejsze będzie pokonanie heretyków.

Gra będzie miała grafikę na poziomie kolejnej generacji, co bardzo dobrze widać na zwiastunie. Warhammer 40,000: Darktide może okazać się hitem, pierwszą wielką grą na Xbox Series X|S, na którą wszyscy czekamy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top