Rok 2021 bez nowej gry z serii Assassin’s Creed?

Bohaterowie gier Assassin's Creed

Ubisoft skupi się na rozwoju Assassin’s Creed: Valhalla.

Wszystko wskazuje na to, że nowy Assassin’s Creed nie zadebiutuje w 2021 roku. Jeśli wierzyć plotkom, na kolejną grę z Assassin’s Creed w tytule będziemy musieli poczekać do początku roku 2022. W tym czasie deweloperzy zajmą się rozwojem świetnie sprzedającego się Assassin’s Creed: Valhalla.

Ubisoft z pewnością pracuje nad kolejną częścią z serii, ale w tym roku raczej nie możemy liczyć na konkretniejsze informacje. Studiem, które zajmuje się produkcją kolejnego Assassin’s Creed, jest Ubisoft Sofia. Wcześniej to bułgarskie studio było odpowiedzialne za Assassin’s Creed: Rogue oraz dodatek The Curse of the Pharaohs do Assassin’s Creed Origins. Ostatnio skupiło się na pomocy innym formacjom Ubisoftu.

Trudno mówić o pewnym źródle informacji, bo szczegóły zostały przedstawione przez pewnego francuskiego youtubera. Jednak Ubisoft ma nieustannie problemy z wyciekiem informacji na temat serii Assassin’s Creed. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że w tych przeciekach jest sporo prawdy.

Możemy mieć za to pewność, że nowy Assassin’s Creed nie zadebiutuje w tym roku. Natomiast deweloperzy mają ambitne plany na rozwój docenionego przez graczy Assassin’s Creed: Valhalla. To zadanie przypadło studiu Ubisoft Quebe. Będzie ono nie tylko rozbudowywać wikińskie przygody, ale także zajmie się tworzeniem zapowiedzianych już dodatków do Immortals Fenyx Rising.

Przypomnijmy na koniec, że w Assassin’s Creed Valhalla zagracie na  komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top