OD – pierwszy zwiastun nowej gry Hideo Kojimy na The Game Awards 2023

Zrzut ekranu z zapowiedzi gry OD. Postać, w którą wciela się aktorka Hunter Schafer, ma twarz przepełnioną bólem. W tle widać tylko czarne tło.

Zapowiedź gry OD, za którą odpowiedzialny jest Hideo Kojima, jest krótka i niepokojąca.

Po tym jak na zeszłorocznym The Game Awards po raz pierwszy ogłoszono Death Stranding 2, wszyscy spodziewali się, że podczas obecnej edycji gali dostaniemy wreszcie więcej szczegółów. Kojima Productions jak najbardziej nie ominęło wydarzenia, jednak zaprezentowało fanom coś zupełnie innego. Hideo Kojima pokazał swoją nową grę – zobaczcie zapowiedź OD.

Krótki zwiastun nie zdradza zbyt wiele. Widzimy jedynie twarze postaci, wypowiadających kwestie wyrwane z kontekstu, a w tle słyszmy niepokojącą muzykę. W rolach bohaterów produkcji zobaczymy takich aktorów, jak Sophia Lillis, Hunter Schafer i Udo Kier.

Kojima nie będzie jednym mózgiem operacji. Tym razem nawiązał współpracę ze znanym reżyserem, Jordanem Peele. Peele pojawił się wraz z twórcą gier na scenie TGA i wyraził swoją ekscytację współpracą. Kolaboracja z osobą zajmującą się filmami nie jest przypadkowa. OD ma być podobno zupełnie nową formą mediów, która łączyć będzie świat wielkiego ekranu z rozrywką, którą doświadczamy na komputerach i konsolach.

Projekt sfinansował Microsoft, wydawcą więc będzie Xbox Game Studios. Naturalnie możemy z tego powodu zakładać, że gra zostanie wydana na konsolach Xbox Series X|S oraz komputerach. OD nie otrzymało także jeszcze daty premiery. Wygląda na to, że trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Scroll to Top