Phasmophobia – nowa aktualizacja z okazji Halloween dodaje kolejny poziom trudności

Phasmophobia aktualizacja Halloween postacie lobby

Nowa aktualizacja z okazji Halloween sprawiła, że Phasmophobia stała się właśnie jeszcze trudniejsza. Czy warto się bać? 

Najnowsza aktualizacja przyniosła wiele nowości. Poprzednia dotyczyła pierwszych urodzin produkcji i między innymi przeprojektowała dziennik. Spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród zaciętych graczy. Wielu jednak wciąż narzekało, że tytuł jest dla nich za łatwy. Nie przeszło to bez echa, a twórcy stanęli na wysokości zadania. Z pewnością wielu fanów ucieszy wiadomość, że aktualizacja z okazji Halloween sprawiła, że Phasmophobia stała się jeszcze trudniejsza. Co takiego zobaczymy w najnowszej wersji gry?

Od teraz mamy zupełnie nowy poziom trudności o nazwie koszmarny (z ang. Nightmare). Ma on za zadanie, jak sama nazwa wskazuje, znacznie skomplikować odnalezienie ducha. Pierwsze co widzimy po zalogowaniu się do gry to pobite ekrany pokazujące poziom zdrowia psychicznego i aktywności paranormalnej w lokacji. Do tej pory były to narzędzia, które pozwalały kontrolować prawdopodobieństwo polowania i dawały świetne informacje na temat rodzaju ducha, z jakim mamy do czynienia. Ponadto koszmarny poziom daje nie trzy dowody a jedynie dwa, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo pozytywnego zakończenia śledztwa. Również reszta stopni trudości ma obecnie trochę inne cechy. Studio przebudowało system zostawiania śladów, długość i częstotliwość polowań oraz działanie pigułek na poprawę zdrowia psychicznego. Oczywiście twórcy włożyli dużo wysiłku w zbalansowanie rozgrywki. Phasmophobia stała się przez to bardziej grywalna, a aktualizacja na Halloween poprawiła ogólne wrażenia. 

Nowa lokacja i kolejne duchy

Kolejnym z pewnością świetnym dodatkiem jest nowa mapa. Tym razem w przeciwieństwie do poprzednich mamy lokację zewnętrzną, a konkretniej obozowisko namiotowe. Jest to zdecydowanie najbardziej obecnie rozbudowana miejscówka. Ma nową kolorową minimapę, podkręcone barwy i unikatowe przedmioty. Możemy nawet rozpalić na niej ognisko. Jedynym minusem był częściowy spadek FPS-ów w niektórych miejscach mapy, co powodowało, że słabszy sprzęt mógł mocno zacinać obraz. Studio jednak już zdążyło stworzyć hotfixa, który ten błąd naprawił. Zapewniają również, że już niedługo możemy spodziewać się nowych sprzętów również w starszych lokacjach. 

Oczywiście, czym byłaby dobra alkalizacja z okazji Halloween, gdyby Phasmophobia nie dostała kilka kolejnych duchów? W tym przypadku mówimy aż o czterech zupełnie nowych zjawach! Oto ich krótka charakterystyka:

  • Onryo – nie przepada za ogniem, więc będzie go unikać. Jeśli płomień przy nas zgaśnie, najprawdopodobniej możemy spodziewać się polowania. Atakuje nawet przy pełnym zdrowiu psychicznym. 
  • The Twins – kiedy Bliźniacy nie polują, mogą poruszać się osobno i wchodzić w interakcje z otoczeniem samodzielnie lub w tym samym czasie. Jeden zawsze zostaje w pokoju ducha, więc jeśli zauważymy paranormalne zdarzenia dziejące się raz w dwóch miejscach, to z pewnością The Twins. 
  • Obake – zostawia unikalne ślady zamiast zwyczajowych, ale możliwości ich znalezienia są o 50% mniejsze. 
  • Raiju – Korzysta z okolicznych urządzeń elektrycznych, więc im więcej mamy sprzętu w lokacji, tym szybszy będzie podczas polowania. 

Co jeszcze zmieniła aktualizacja?

Do kolejnych dużych zmian można z pewnością doliczyć pogodę. Mamy teraz zróżnicowane warunki atmosferyczne, które będą wchodzić w interakcję z naszym sprzętem. Ponadto Ouija Board ma całkowicie zmieniony system działania i teraz korzystanie z niej sprawia, że rozgrywka staje się bardziej skomplikowana. Studio oczywiście naprawiło kilka irytujących błędów, ale wciąż w planach ma więcej eliminacji bugów. Od teraz również gra ma zmieniony system zyskiwania i tracenia pieniędzy. Możemy niestety stracić o wiele więcej niż dotychczas, jeśli umrzemy podczas śledztwa. 

Aktualizacja z okazji Halloween sprawiła jednak, że Phasmophobia zyskała kilka nowych bugów. Przez jakiś czas lokacje leśne miały problem z polowaniem. Jeśli drzwi zamknęły się podczas ataku ducha, już nie można ich było otworzyć. Restart gry powodował utratę całego sprzętu. Dodatkowo na mapach Bleasdale i Grafton przestały działać światła. Z jakiegoś powodu zjawa również nie mogła wejść do damskiej toalety, co dawało niesprawiedliwą przewagę na większych mapach. Na szczęście Kinetic Games już zdołało się uporać z problemami za pomocą szybkiego hotfixa. 

Aktualizacja z okazji Halloween działa obecnie bez większych problemów, więc jeśli jesteś zainteresowany, to Phasmophobia jest obecnie dostępna do kupienia w ramach promocji na platformie Steam z 15 % obniżką

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top