W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź Honor of Kings: World – popularna chińska mobile MOBA niedługo przeniesie się na PC

Honor of Kings World zapowiedź tytuł

Dobrych RPG akcji chyba nigdy za mało. Możemy już obejrzeć zapowiedź Honor of Kings: World, która bazuje na bardzo popularnej chińskiej MOBA.

Chińskie tytuły AAA powoli podbijają resztę świata. Po całkiem udanym sukcesie Swords of Legends Online czas na nową grę, która podbije serca fanów pięknych orientalnych klimatów. Honor of Kings: World ma już swoją pierwszą zapowiedź i jak to bywa z produkcjami Państwa Środka, jest naprawdę na co popatrzeć. 

Za grę odpowiada chińskie TiMi Studio, które również stworzyło takie hity jak Pokémon Unite i Call of Duty: Mobile. Produkują oni przede wszystkim tytuły na urządzenia mobilne. Pomysł na tę nową RPG akcji wziął się właśnie z jednego z ich dzieł. Mam na myśli tutaj Honor of Kings, która to zwojowała chiński rynek. I nie jest to przesada, jeśli napiszę, że to właściwie najpopularniejsza obecnie gra mobilna na świecie. Jak samo studio podaje, tylko w zeszłym roku skorzystało z niej około 100 milionów użytkowników. Patrząc na te dane, można wyciągnąć szybko wniosek, że idzie łeb w łeb nawet ze świetnie ocenianą Genshin Impact, w którą to możemy przecież zagrać na PC. Zapewne TiMi Studio znając zasięgi swojej produkcji, postanowiło przenieść rozgrywkę na większy ekran. 

Kiedy premiera?

Oczywiście na faktyczną premierę przyjedzie nam jeszcze poczekać. Obecnie nie mamy zbyt wielu informacji o grze. To jest dopiero pierwsza zapowiedź Honor of Kings: World, więc zapewne kolejne odsłonią nieco więcej rąbka tajemnicy. Ze zwiastuna, które studio opublikowało na swoim kanale YT, można wywnioskować, że będzie to RPG akcji.  Na razie brak innych filmów, ale w przyszłości z pewnością możemy spodziewać się więcej zawartości. Jak większość produkcji chińskich i ta wydaje się, będzie wysokobudżetowa. 

Aby odkryć starożytne sekrety ukryte w szeptach wiatru, skrzyżować ścieżki z różnorodną obsadą sympatycznych postaci, stworzyć własną historię wraz z żywymi legendami różnych szkół myślenia w Akademii Jixia lub zagłębić się w cudowną scenerię miasta Chang’an, w którym zbiegają się magia i technologia…

Ten bardzo poetycki cytat pochodzi z oficjalnej strony Honor of Kings: World na Facebooku. Jak widać, studio kładzie nacisk na rozbudowaną fabułę, która wiele elementów będzie czerpać z filozofii wschodu. Podejście to jest dość charakterystyczne dla azjatyckich produkcji. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozwój wypadków i śledzić z niecierpliwością, co nowego przyniesie nam „szept wiatru”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top