Plague Inc: The Cure – zatrzymamy pandemię za darmo

dodatek do Plague Inc

Tym razem zamiast wywoływać pandemię, będziemy próbowali ją powstrzymać. 

 

Plague Inc to świetna gra symulacyjna, w której usiłujemy wybić ludzkość za pomocą stworzonego przez siebie patogenu. Dzięki prostocie obsługi oraz potrzebie ciągłej ewolucji wirusa, pozycja wciąga niezależnie od tego, czy chcemy pograć kilka minut, czy też kilka godzin.

O tytule zrobiło się głośno krótko po wybuchu epidemii w Chinach. Ndemic Creations, czyli studio odpowiedzialne za stworzenie Plague Inc, uznało, że musi zareagować i wydało oświadczenie, w którym przypomina, że ich twór to wciąż tylko gra, a nie model naukowy, zaś informacji o koronawirusie należy szukać w innych, profesjonalnych źródłach. 

Wkrótce po tym gra została zbanowana w Chinach, zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i wersji na Steam. Jako powód podano, iż “zawiera treści nielegalne w Chinach, według ustaleń Administracji Cyberprzestrzeni”, bez wdawania się w szczegóły. Tu pada podejrzenie, że władzom kraju nie spodobał się fakt, iż w tutorialu gry epidemia zaczyna się właśnie w Chinach.

Jednocześnie, Ndemic Creations dołączyło do innych firm w walce z pandemią. Pracownicy wpłacili 250 tysięcy dolarów na walkę z COVID-19 oraz zapowiedzieli stworzenie darmowego dodatku, w którym gracz będzie mógł spróbować uratować ludzkość. Dodatek ten został zatytuowany Plague Inc: The Cure i jest już dostępny na urządzeniach z systemami Android i iOS. Na komputery osobiste i konsole trafi niedługo. Co więcej, do czasu zwalczenia pandemii będzie on dostępny dla wszystkich graczy.

W The Cure mamy kilka celów: znalezienie pacjenta zero, prześledzenie rozwoju choroby, ograniczenie liczby zakażeń, uratowanie walącej się gospodarki oraz oczywiście znalezienie szczepionki. Co ciekawe, aby wzmocnić realizm, gra była konsultowana z ekspertami z CEPI (Coalition for Epidemic Preparedness Innovation), WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i GOARN (Global Outbreak Alert and Response Network).

Przykładowy gameplay możecie zobaczyć poniżej:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top