PlayStation 4 Pro znika ze sklepów

PlayStation 5 z własnym Game Passem?

Konsola nie jest już dostępna na PlayStation Direct.

Premiera PlayStation 5 pozostanie jednym z najbardziej charakterystycznych elementów 2020 roku. Konsola wyprzedała się w tysiącach egzemplarzy już na etapie składania pre-orderów, a po premierze zyskała rangę Świętego Graala, pozostając poza zasięgiem milionów graczy na całym świecie.

Dla wielu rozwiązaniem problemu mogło być zakupienie dużo bardziej popularnego PlayStation 4 Pro, zwłaszcza przy założeniu, że twórcy przez kolejne lata będą produkować gry także z myślą o użytkownikach konsol poprzedniej generacji. Jeśli zaliczacie się do tego grona, mamy dla Was złą wiadomość – Sony oficjalnie poinformowało, że zamierza porzucić produkcję PlayStation 4 Pro.

Decyzja ta ma poważne uzasadnienie ekonomiczne. Średnia cena konsoli PlayStation 4 Pro waha się na poziomie 399,99 dolarów, co odpowiada wartości PlayStation 5 Digital – produkcja dwóch konsol różnych generacji w tej samej cenie z finansowego punktu widzenia nie miałaby zatem żadnego sensu. Jednoczesne utrzymanie produkcji starszych wersji konsol pozwoli za to przyciągnąć graczy, których nie będzie stać na zakup PlayStation 5.

PlayStation 4 Pro zniknęło już ze sklepu PlayStation Direct. Zgodnie z zamieszczoną w opisie informacją, nie jest planowane dostarczenie większej ilości egzemplarzy tego modelu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top