Plotka: Studio inExile Entertainment pracuje nad steampunkowym RPG

Twórcy legendarnej gry Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi na kluczowych stanowiskach podczas tworzenia nowego tajemniczego RPG.

inExile Entertainment, które pod koniec sierpnia wypuściło na rynek Wasteland 3, przygotowuje się do produkcji kolejnej gry. Pod koniec maja na Twitterze studio potwierdziło, że do jej stworzenia wykorzystają najnowszy silnik Unreal Engine 5.

Ostatnio jeden z użytkowników forum ResetEra odkrył, że dwaj kluczowi deweloperzy są kuratorami kilku stale rozwijających się kolekcji na Pintereście. Znalazły się w nich ilustracje i zdjęcia miejsc, postaci, broni oraz gadżetów powiązanych ze steampunkiem.
Ci dwaj deweloperzy to nikt inny jak Jason Anderson i Chad Moore, którzy razem ze studiem Troika Games wypuścili w 2001 roku legendarną grę Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi. Pierwszy z nich, oprócz pozycji prezesa studia, był odpowiedzialny za dialogi i skrypt gry, zaś Moore pracował nad projektami graficznymi uniwersum Arcanum

 

W inExile Entertainment Anderson jest reżyserem najnowszego projektu, a Moore piastuje pozycję głównego designera studia. Nie dziwi więc fakt gromadzenia danych, które docelowo mogą zostać wykorzystane jako inspiracja dla zespołu deweloperskiego.

Na chwilę obecną pozostają nam spekulacje. Nawet jeśli domniemania okażą się prawdą, to minie kilka lat, zanim gra ujrzy światło dzienne i jeszcze dużo może się zmienić. Jedno jest pewne: na rynku brakuje tytułów, które można by nazwać steampunkowym RPG, więc oczekiwania są duże.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top