Podwyżka cen konsol Xbox Series X|S. Oficjalne stanowisko Microsoftu

Logo Xboksa na zielonym tle.

Niedługo za nową konsolę zapłacimy nawet o 150 dolarów więcej. Firma Microsoft wydała oficjalny komunikat podwyżka cen sprzętów Xbox Series X|S już za miesiąc.

Nie jest to nowa informacja dla graczy. Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że wysokie ceny kości RAM opóźniają premierę konsol następnej generacji, a Xboksy mogą przez to podrożeć. Przewidywania użytkowników potwierdziły się. Microsoft wydał oświadczenie, w którym poinformował o tym, że nadchodzi podwyżka cen konsol Xbox Series X|S.  

Zmiany zostaną wprowadzone 1 sierpnia tego roku. Za dysk o pojemności 512 GB zapłacimy o 100 dolarów więcej niż do tej pory (około 376 zł). Sprzęt o pojemności 1T będzie kosztować 150 dolarów więcej (około 565 zł). Microsoft zapowiedział również stopniowe wycofywanie się z produkcji modelu 2T. Firma odniosła się również do poprzednich podwyżek. 

W październiku zeszłego roku zwiększyliśmy ceny konsoli Xbox o 20-70 dolarów w Stanach Zjednoczonych. Mieliśmy nadzieję, że kolejna podwyżka nie będzie konieczna i spędziliśmy ostatnie kilka miesięcy na szukaniu z naszymi dostawcami innych opcji. Niestety, ceny RAM i pamięci masowej wzrosły ponad 2,5-krotnie  i spodziewamy się kolejnego dwukrotnego wzrostu cen do jesieni 2027 roku. – oświadcza Microsoft

Firma podzieliła się kilkoma rozwiązaniami, które mają pomóc graczom z zakupem sprzętu. Użytkownicy będą mogli skorzystać z oferty ,,kup teraz, zapłać później” albo kupić konsolę na raty 0% przez 12 miesięcy ze sklepów partnerskich. Można również wejść w posiadanie używanych sprzętów, które oferują partnerzy handlowi firmy lub nabyć certyfikowaną, odnowioną konsolę ze sklepu Microsoftu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights