Polski RPG zabierze nas do dwudziestowiecznej Warszawy – The Thaumaturge z oficjalną datą premiery

Grafika z gry The Thaumaturge

Data premiery gry The Thaumaturge zdradzona przez przedstawicieli 11 bit studios. Zagramy jeszcze w tym roku. 

Na horyzoncie kolejna polska produkcja. Mianowicie oficjalnie zdradzona została data premiery izometrycznej gry RPG The Thaumaturge. Za ten projekt odpowiedzialne jest studio Fool’s Theory, które ma już na swoim koncie Seven: The Days Long Gone. Wygląda na to, że z najnowszą produkcją tych twórców zapoznamy się jeszcze w tym roku. 

Bowiem The Thaumaturge ma zadebiutować 5 grudnia 2023 roku. Wtedy po tytuł sięgną posiadacze komputerów osobistych. Z kolei na konsolach (PlayStation 5, Xbox Series X/S) produkcja pojawi się na początku 2024 roku. Przypomnę jeszcze, że wciąż trwa na platformie Steam Festiwal Next. W ofercie znajdziecie oczywiście demo gry The Thaumaturge. 

Sama produkcja to izometryczna, rozbudowana fabularnie gra RPG. Produkcja zabiera nas do Warszawy do roku 1905, kiedy miasto wciąż było częścią caratu Rosji. Dlatego jest to miejsce pełne osób o różnych korzeniach, poglądach i wierzeniach. Czasem też o sprzecznych interesach. Jest to tętniące życiem, ale i niebezpieczne miejsce. Podczas zabawy wcielimy się w Wiktora Szulskiego, tytułowego taumaturga. Jest  to osoba, która potrafi korzystać z nadnaturalnych mocy. Przede wszystkim potrafi przywołać eteryczne stworzenia zwane Salutorami. Ich umiejętności zdecydowanie przydadzą się podczas śledztwa. Ale to nie wszystko. Bowiem taumaturdzy potrafią również wpływać na otaczającą ich rzeczywistość. 

Produkcję ma także wyróżniać unikalne podejście do mechanik śledztwa, systemu rozwoju postaci oraz turowej walki. Oczywiście nie zabraknie też niejednoznacznie moralnych wyborów, a przedstawiony świat pełen będzie mroku. A skoro o polskich produkcjach mówimy, to na koniec przypomnę, że nowego materiału doczekała się gra The Alters

Scroll to Top