Chcecie zostać nowym Draculą? V Rising już we wczesnym dostępie

V Rising – wampir o długich, białych włosach, w czarno-czerwonym stroju i z dużym stalowym mieczem siedzi na dużym czarnym tronie ze skrzydłami nietoperza, przodem do oglądającego, przed nim, na wysokości jego nóg, napis V RISING, V Rising premiera

Zbuduj swój zamek, poluj na krew i zwiększaj swoją potęgę. Premiera V Rising już za nami – co dokładnie oferuje ten survival?

Sukces Vampire Survivors (dostępnego zresztą od kilku dni w ramach Game Passa) skłonił inne studia do zainteresowania się krwiopijcami. Premiera V Rising stanowi potwierdzenie, że wampiry w grach nie muszą ograniczać się wyłącznie do uniwersum Vampire: The Masquerade. Stworzona przez Stunlock Studio produkcja zapowiada się naprawdę interesująco.

Czym dokładnie jest jednak V Rising? To survival w otwartym świecie, który pozwala nam wcielić się w wampira przebudzonego po wiekach drzemki. Przed nami sporo pracy, by przywrócić naszego protagonistę do dawnej potęgi. Przede wszystkim czeka nas polowanie na świeżą krew. Oczywiście, jako istota nocy będziemy musieli przy tym uważać na słońce – naszego najgorszego wroga. Gra zaoferuje nam ogromny świat pełen niebezpieczeństw… ale też kuszących zdobyczy. Twórcy zadbali o spore zróżnicowanie terenów – dane nam będzie podziwiać zarówno rozległe wsie, jak i mroczne jaskinie. Warto przy tym wspomnieć, że produkcja oferuje tryb kooperacji, jeżeli nie chcecie polować samotnie.

Innym ciekawym aspektem gry jest zarządzanie własnym zamkiem. Przez wieki naszego snu mury twierdzy niszczały, będziemy więc musieli ją odbudować. W tym celu wykorzystamy rozmieszczone po całym świecie zasoby. Przydatne będą również pradawne techniki, które pozwolą nam na zdobycie mrocznych mocy. Żaden wampirzy lord nie obejdzie się też bez służącychV Rising doskonale zdaje sobie z tego sprawę i pozwoli nam na przekształcanie śmiertelników w oddane marionetki.

Sporo uwagi poświęcono również walce. Oparty na WASD oraz myszce system ma zaoferować dynamiczne starcia. Aby uniknąć powtarzalności, nasz krwiopijca będzie miał do dyspozycji spory arsenał broni oraz umiejętności, jak również sporą swobodę w tworzeniu swojego unikatowego stylu.

V Rising zadebiutował we wczesnym dostępie 17 maja 2022 roku i jak na razie zbiera bardzo pozytywne recenzje. Jeżeli powyższy opis do Was przemawia, możecie sprawdzić stronę gry na Steamie.

Scroll to Top