PS5 ze wsteczną kompatybilnością, ale tylko z PS4

Konsola Sony nowej generacji umożliwi wsteczną kompatybilność, ale tylko z PlayStation 4. Starsze edycje pozostaną bez wsparcia.

Australijska wersja strony pomocy technicznej Ubisoftu ogłosiła, że:

wsteczna kompatybilność będzie dostępna dla obsługiwanych tytułów na PlayStation 4, ale nie będzie możliwa dla gier na PlayStation 3, PlayStation 2 ani PlayStation.


Jak do tej pory, Sony nieco ograniczało nam dostęp do informacji o nadchodzącym dużymi krokami PlayStation 5. Z tego powodu wzmianka o wstecznej kompatybilności obudziła nadzieję w graczach i wielu z nich miało nadzieję na odświeżenie klasycznych tytułów, również tych sprzed ery czwórki, na nowej konsoli.
Niestety Ubisoft wykluczył taką możliwość. Są jednak dobre strony takiego rozwiązania – dzięki całkowitemu skupieniu się na kompatybilności tylko z PS4 możemy otrzymać dopracowany produkt, który spełni wymagania graczy i będzie obsługiwał większość spośród czterech tysięcy tytułów oferowanych przez obecną generację. Trzeba także pamiętać, że dodanie takiej opcji kosztuje, więc i my zaoszczędzimy trochę gotówki.
Owszem, boli fakt, że w wiele tytułów już się nie zagra w odświeżonej wersji, ale najwidoczniej taka jest cena postępu, którą my gracze musimy po prostu przyjąć na klatę.
Autorka: Izabella “Neko” Kremer

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top