Czy remake Star Wars: Knights of the Old Republic ujrzy kiedyś światło dzienne?

remake Star Wars Knights of the Old Republic

Proces deweloperski Star Wars Knights of the Old Republic Remake nie jest usłany różami – pojawiają się pytania czy gra wciąż powstaje.

Kiedy remake KotOR został po raz pierwszy zapowiedziany datę premiery wyznaczono na 2023 rok. Dziś wiemy, że gra z pewnością nie ukaże się na rynku w ciągu następnego miesiąca. Wiele osób nawet zastanawia się czy kiedykolwiek doczekamy debiutu produkcji. Znany dziennikarz growy postanowił odpowiedzieć na pytanie czy remake Star Wars: Knights of the Old Republic wciąż powstaje.

Zsumujmy krótko wszystkie doniesienia na temat procesu produkcyjnego tytułu. Za grę na początku odpowiedzialne było tylko studio Aspyr. W maju ubiegłego roku deweloperzy zaczęli otrzymywać wsparcie od Saber Interactive. Dwa miesiące później świat obiegła plotka, że prace nad produkcją zostały wstrzymane z powodu niezadowolenia szefostwa. Podobno przedstawiony im fragment remake’u nie spełniał ich oczekiwań i wizji. Studio straciło także w tym czasie dyrektora projektowego oraz dyrektora artystycznego. Oliwy do ognia dodało wyznanie branżowego informatora, Jeffa Grubba. W swoim podcaście stwierdził, że nie spodziewa się, aby tytuł kiedykolwiek wyszedł.

Po serii nieprzyjemnych wieści, pojawiło się światełko nadziei dla fanów Gwiezdnych Wojen. Znany i ceniony dziennikarz growy, Jason Shreier, rozwiał wątpliwości na temat stanu prac nad produkcją we wpisie na portalu X (wcześniej Twitterze). Shreier nie może potwierdzić czy gra faktycznie ma szansę zadebiutować, ale zapewnia, że wciąż jest tworzona. Przy okazji poinformował także, że Aspyr nie ma już nic wspólnego z tytułem. Prace w pełni przejęło Saber Interactive.

Jak myślicie? Będzie nam kiedyś dane zagrać w ten remake?

Scroll to Top