Resident Evil: Village – nowe DLC już niedługo

Nowy dodatek Resident Evil: Village, na grafice widzimy mężczyznę w kapeluszu z rondem, z młotem na ramionach, głową pochyloną do przodu, tło jest ciemne, postać również stoi w ciemności

Na tegorocznych targach E3 ujawniono, że Resident Evil: Village otrzyma nowy dodatek.

W dniach 12-15 czerwca odbyły się targi E3 2021 online, gdzie najwięksi producenci gier prezentowali swoje nadchodzące dzieła, informując o planach na przyszłość, premierach oraz prezentując zwiastuny. Tsuhoshi Kanda, producent Resident Evil: Village, na konferencji Capcomu ogłosił nowy dodatek, który zaoferuje graczom dodatkowe wrażenia.

Resident Evil: Village swoją premierę miał na początku maja tego roku. Produkcja została niezwykle ciepło przyjęta przez graczy, którzy już przy pierwszym udostępnionym demo byli zachwyceni wykreowanymi lokacjami oraz postaciami. Gra zbiera pozytywne recenzje, w serwisie Metacritic.com oceny użytkowników utrzymują się na poziomie ok. 8.5 punktów na 10. Fabuła toczy się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej odsłony Resident Evil o podtytule Biohazard, a Ethan Winters powraca w roli protagonisty z Chrisem Redfieldem u boku. W tym miejscu warto wspomnieć, że twarzy jednej z głównych antagonistek, Lady Dimitrescu, użyczyła polska aktorka Helena Mańkowska.

Na chwilę obecną przedstawiciel Capcomu na konferencji E3 nie zdradził zbyt wiele na temat nadchodzącego rozszerzenia. Nie wiadomo więc, czy nowy dodatek będzie kontynuacją historii z Resident Evil: Village, czy całkowicie nowa, poboczna fabuła. Niestety na wszelkie informacje dotyczące DLC przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ponieważ, jak informuje Kanda, prace się dopiero rozpoczęły.

Jest także dobra informacja dla fanów serii Resident Evil. W przyszłym miesiącu zadebiutuje Resident Evil RE:Verse, czyli sieciowa produkcja multiplayer. Nie podano dokładnej daty premiery, wiadomo jednak, że gra zostanie udostępniona za darmo każdemu posiadaczowi Village.

 

Redaktorka: Aleksandra Pisarska

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top