Będzie krwawa jatka! Dead Island 2 na rozszerzonej prezentacji rozgrywki

rozszerzona prezentacja rozgrywki Dead Island 2, na środku grafiki znajduje się biały napis Dead Island 2, a pod nim ciemnoskóry mężczyzna siedzący z bronią na pontonie w basenie, wokół niego znajdują się zombie

Ostatnio pojawiła się rozszerzona prezentacja rozgrywki Dead Island 2. Gracze mogą się już szykować do krwawej walki przeciwko nieumarłym.

W 2011 roku studio Techland we współpracy z Deep Silver stworzyło Dead Island. Warto przypomnieć, że to gra akcji, w której wcielamy się w jedną z czterech postaci i toczymy walkę przeciwko zombie. Graczom długo przyszło czekać na kontynuację, ponieważ dopiero po 11 latach, podczas Gamescomu 2022, twórcy oficjalnie zapowiedzieli premierę kolejnej odsłony. Tytuł pierwotnie miał zadebiutować 3 lutego 2023 roku, ale został przełożony na 28 kwietnia. Jednak w zeszłym miesiącu ogłoszono, że gra wcześniej trafi do sprzedaży. Z kolei przedstawiciele firmy Deep Silver i studia Dambuster zdecydowali się podgrzać atmosferę w związku z nadchodzącą produkcją. A mianowicie w ostatnim czasie pojawiła się rozszerzona prezentacja rozgrywki Dead Island 2.

W ponad 14-minutowym gameplay’u twórcy przedstawiają widowiskową walkę w grze, w której z pewnością nie zabraknie brutalności i krwawej jatki. Zarówno w poprzedniej odsłonie, jak i w Dead Island 2 będziemy mieć do wyboru postać. Jednak tym razem zamiast czterech, ma być aż sześciu bohaterów. W tej prezentacji rozgrywki mamy okazję zapoznać się z Dani, czyli awanturniczką z Irlandii, która w grze uraczy nas swoim specyficznym humorem. Co ciekawe, postacie będą mieć swoje atuty. Dla przykładu, wcześniej wspomniana Irlandka ma specjalizować się w zwinności. Ponadto twórcy zaprezentowali niektóre z broni palnych i białych, którymi będziemy walczyć z zombiakami. Jeśli chodzi o walkę w grze, to możemy spodziewać się całkiem nowej rzeczy. A konkretnie mowa tutaj o przedmiotach miotanych, które posłużą nam chociażby do odciągnięcia od nas nieumarłych.

Na koniec warto dodać, że fabuła w Dead Island 2 będzie się toczyć po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej odsłonie. Wirus, który zmieniał ludzi w zombie rozpowszechnił się i dotarł aż do Los Angeles. W grze wcielimy się w postać odporną na jego działanie i zamiast przemiany w potwora, bohater zdobędzie nadnaturalne zdolności. Przypomnijmy, że produkcja pojawi się w wersji na komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series i Xbox One.

Scroll to Top