Sony oświadcza: nie ma problemów z produkcją PlayStation 5

Wczoraj portale gamingowe na całym świecie donosiły o zmniejszeniu nakładu PS5 o aż cztery miliony sztuk. Niedługo potem Sony odpowiedziało.

 

Informacja została w pierwszej kolejności opublikowana przez serwis Bloomberg, którego dziennikarz twierdził, że w wyniku błędu produkcyjnego – niedziałających chipów z systemem – produkcja nowej konsoli PlayStationzostanie drastycznie ograniczona.  

 

Sony szybko zareagowało i wydało oświadczenie, w którym stwierdzają, że opublikowane przez wspomniany serwis informacje są nieprawdziwe. Firma nie mogła pozostawić sytuacji bez komentarza, gdyż plotka mocno wpłynęła na jej akcje.

 

Chociaż zazwyczaj nie udostępniamy danych dotyczących produkcji, informacje opublikowane przez Bloomberg są fałszywe. Nie zmieniliśmy nakładu PlayStation 5, od kiedy rozpoczęliśmy masową produkcję.

 

Wciąż nie znamy daty premiery konsoli PlayStation 5, ale przypominamy, że już dziś o 22:00 odbędzie się kolejny pokaz Sony. Wierzymy, że otrzymamy informacje nie tylko o terminie wejścia PS5 na rynek, ale także o jej cenie oraz nowych grach.

 

Autorka: Natalia „Taliya” Pych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top