Sony przekaże 100 milionów dolarów na walkę z koronawirusem

Japońska firma postanowiła wspomóc walkę z pandemią COVID-19.


Sony zapowiedziało utworzenie funduszu Sony Global Relief Fun for COVID-19, którego wartość wynosi 100 milionów dolarów. 

W pierwszej kolejności pieniądze mają być przeznaczone na pomoc najbardziej narażonym osobom jak medycy, lecz także branżom, które z powodu ograniczenia możliwości pracy przechodzą trudności. 

Dzięki posiadanym technologiom planują wesprzeć nauczycieli i uczniów, którzy są zmuszeni do zdalnej nauki. E-learning wymaga jednak posiadania komputera, na który nie wszystkie rodziny stać. Pomoc ma trafić również do artystów, twórców wszelkiej maści i pracowników branży rozrywkowej. Trwają również prace nad programem “upominkowym”, którym zostanie objętych około 110 tysięcy pracowników z całego świata.

Firma ogłosiła, że 10 milionów dolarów z tej kwoty zostanie przekazane na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia. Prezes i CEO Sony Corporation złożył również kondolencje dla rodzin tych, którzy zmarli w wyniku pandemii.

Cała redakcja Grajmerek ma nadzieję, że Wy i Wasze rodziny jesteście bezpieczni i zdrowi. Słuchajmy się zaleceń i dbajmy o bezpieczeństwo nasze i bliskich.

Autor: Natalia “Taliya” Pych

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top