STALKER 2 – nowy fabularny zwiastun potwierdza datę premiery

Obrazek promujący grę Stalker 2

Wszystko wskazuje na to, że najnowsze dzieło studia GSC Game World w końcu doczeka się swojego debiutu. Kilka dni temu twórcy udostępnili kolejny zwiastun gry STALKER 2.

Historia STALKERA 2 sięga 2010 roku. To właśnie wtedy ukazała się pierwsza oficjalna zapowiedź. Niestety po jakimś czasie studio GSC Game World straciło prawa do marki. Od tamtej pory próżno było szukać kolejnych doniesień dotyczących nowej części serii. Sytuacja zmieniła się w 2018 roku, kiedy ogłoszono wznowienie prac nad produkcją. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i już niebawem zadebiutuje ona na rynku. Nic bardziej mylnego. Niecałe dwa lata temu Rosja zaatakowała Ukrainę, w związku z czym twórcy musieli opóźnić wydanie swojego nadchodzącego dzieła. Pomimo trudnych warunków deweloperzy się nie poddali i wiele przemawia za tym, iż wkrótce będziemy mogli zagrać w długo wyczekiwany tytuł od ukraińskiego producenta. Kilka dni temu pokazano zwiastun gry STALKER 2, który prezentuje się niezwykle klimatycznie.

Materiał zaprezentowany podczas imprezy PC Gaming Show: Most Wanted skupiał się przede wszystkim na fabule gry STALKER 2. Natomiast fani ostatniej odsłony serii, czyli STALKER: Zew Prypeci mieli małą niespodziankę, ponieważ na zwiastunie pojawił się jeden z bohaterów – Strider. Co ciekawe, potwierdzono datę premiery, którą ujawniono w sierpniu. Może to oznaczać, iż twórcy nie planują więcej przesuwać terminu wydania swojego najnowszego dzieła. Miejmy nadzieję, że tytuł faktycznie nie zaliczy już opóźnień i niedługo ukaże się na rynku.

Na zakończenie przypomnijmy, iż gra STALEKER 2 ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2024 roku. Produkcja pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series S|X. Jeśli nie możecie doczekać się premiery najnowszego tytułu od studia GSC Game World, to jest on już dostępny w przedsprzedaży.

Scroll to Top