Drowned Lake, czyli nowy horror o wędkarstwie

Grafika promująca grę Drowned Lake. Obrazek przedstawia postać siedzącą w łodzi. Przed nią znajduje się las, w centrum którego widać odwróconą sylwetkę w długiej suknii.

Drowned Lake zabierze nas nad jezioro rodem z koszmaru – już teraz sprawdźcie zapowiedź.

Wygląda na to, że rybołówstwo i horror idą w parze. O niespodziewanym dopasowaniu tych dwóch motywów możecie dowiedzieć się z niedawno opublikowanej recenzji Dredge. Czy jest coś straszniejszego niż wodne głębiny i stworzenia je zamieszkujące? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć kolejna produkcja. Przed Wami zapowiedź nowego wędkarskiego survival horroru – Drowned Lake.

Zwiastunowi zdecydowanie nie można odmówić klimatyczności. Tytułowe jezioro otoczone jest mrocznymi bagnami, z których w każdej chwili może wyjawić się jakiś stwór. Trailer sugeruje także, że dostępne będą dwie perspektywy widoku. Niektóre ujęcia widzimy z pierwszej osoby, ale mamy także obraz z lotu ptaka na naszą łódź.

Studio Monumental Collab zdradza więcej na temat fabuły i rozgrywki na podstronie tytułu na Steamie. Zatopione Jezioro znajduje się w Brazylii i to właśnie legendami tego kraju jest inspirowane. Główną oś fabularną stanowi odnalezienie zaginionego studenta, Benta. Sama historia jednak jest nielinearna i opowiedziana z trzech perspektyw. Wcielić się możemy w strażaka, dziennikarkę lub starszego rybaka.

Gra, oprócz systemu wędkarstwa, oferuje szereg zagadek do rozwiązania. Ważnym elementem jest także zbieranie wskazówek i stopniowe rozwikływanie tajemnicy. Dość istotną mechanikę w produkcji stanowi również zachowanie ciszy. Jeśli narobimy zbyt dużo hałasu, możemy przywołać niebezpieczne istoty.

Nie podano jeszcze daty premiery Drowned Lake. Nie wiadomo też na jakich platformach zagramy, oprócz komputerów.

Scroll to Top