Stardew Valley 1.5 – informacje o nadchodzącej aktualizacji

Twórca gry, ConcernedApe czyli Eric Barone, zdradził na swoim Twitterze ciekawe informacje o nadchodzącym patchu.

Twórca Stardew Valley, niezwykle popularnego symulatora farmy, niedawno wypuścił aktualizację 1.4. Teraz informuje o pracach nad kolejną łatką i zdradza ciekawostki na temat tego, co w niej będzie zawarte.

Przede wszystkim dojdzie kolejny typ farmy: Beach Farm. Plusy tego typu to dużo wolnego miejsca oraz bardzo dobre warunki do zbieractwa i łowienia ryb. Co więcej, morze od czasu do czasu wyrzuci na brzeg skrzynki, w których znajdziemy przedmioty o różnym stopniu przydatności. Minusem farmy na plaży będzie to, że zraszacze nie działają na piasku.

Stardew Valley Beach farm

Kolejną rzeczą, która pojawi się w aktualizacji 1.5 jest nowe drzewo. ConcernedApe na swoim Twitterze przeprowadził ankietę, które z czterech gatunków: banany, mango, awokado i marakuja, gracze chcieliby w grze. Zwycięzcą okazał się bananowiec, chociaż mango ostro deptało mu po piętach!

Stardew Valley Banana Tree

Dodatkowo, twórca nęci graczy zmianą w domku Willy’ego. Na poniższym screenie widać za plecami rybaka drzwi, których obecnie w grze nie ma. Co za nimi znajdziemy, to jeszcze nie wiadomo.

SV Willy's door

Ale to nadal nie koniec niespodzianek. Nowa łatka ma wprowadzić też kilka zmian w ustawieniach, dodać możliwość gry dla dwóch osób na podzielonym ekranie oraz… będzie można przesunąć łóżko w inne miejsce w domku.

Jeśli chodzi o zmiany w ustawieniach, pojawi się ich kilka. Gracze będą mogli włączyć lub wyłączyć pojawianie się potworów na farmie, co ucieszy szczególnie tych, którzy nie są zainteresowani walką. Dodatkowo, będzie można ustalić sposób, w jaki produkcja skorzysta z lokacji zwanej Community Center, a także zadecydujemy o tym, na jakie skarby natrafimy w kopalniach. 

Na razie ConcernedApe nie podał, kiedy aktualizacja będzie dostępna, ale na Twitterze w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników odpisał, iż możliwe, że pojawi się jeszcze przed końcem 2020 roku, a na konsole wyjdzie w 2021 roku. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top