To będzie horror. Zapowiedź dodatku Starfield: Shattered Space

Plakat Starfield: Shattered Space z okazji zapowiedzi DLC - wielka struktura przypominająca górę, dziwnie oświetlona, a pod nią postać w skafandrze kosmicznym

Na Xbox Games Showcase zapowiedziano wiele rzeczy, a jedną z nich jest nieoczywisty dodatek do najnowszego IP Bethesdy, Starfield: Shattered Space.

Jeśli dotąd ominęła Was informacja, czym tak naprawdę Starfield jest, możecie nadrobić, czytając naszą recenzję. Wokół gry od początku narastały spore kontrowersje. Twórcy łatali grę, jak mogli. Później zaś najwyraźniej skupili się na nowej zawartości, czyli właśnie zapowiedzianym dodatku Starfield: Shattered Space. Wygląda o wiele mroczniej niż cała gra do tej pory. Będzie to spore DLC fabularne w konwencji horroru. Historia będzie opowiadać o tajemniczej mocy przebudzonej w mieście Dazra na planecie, z której pochodzą Va’Ruun. Naszym celem będzie zbadanie tego zagrożenia. DLC ma dodać do gry nowe bronie, a także skafandry kosmiczne, sprzęt i zlecenia.

Zwiastun wygląda dość przerażająco (w horrorowym i dobrym tego słowa znaczeniu). Wszystko jest tajemnicze – od muzyki przez narrację po grafikę. Wygląda na to, że czeka nas sporo akcji, tajemnicza zagadka do rozwiązania, a także dużo nowych krajobrazów. Nie ogłoszono jeszcze, kiedy będziemy mogli zagrać w Shattered Space. Wiadomo tylko, że DLC ma się pojawić jeszcze w tym roku. W Starfielda możecie zagrać między innymi w ramach Xbox Game Passa. Dostępny jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S. Zamierzacie odkurzyć swoje statki kosmiczne na tę okazję?

Scroll to Top