Powrót do przeszłości, czyli oficjalny zwiastun Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Główny bohater gry stoi do pasa w rzece. Trzyma karabin. W tle widać góry i zachodzące słońce.

Podczas Xbox Games Showcase nie brakowało emocji. Studio Konami zabiera nas w nostalgiczną przygodę w oficjalnym zwiastunie Metal Gear Solid Delta: Snake Eater.

Metal Gear to kultowa seria gier komputerowych, za które odpowiedzialny jest nie kto inny jak słynny Hideo Kojima. Tytuł łączy w sobie elementy szpiegowskie oraz akcję. Słynie też z niecodziennych rozwiązań, takich jak kurczakowa czapka, która przy noszeniu zmniejsza trudność gry. Dzisiaj, przychodzimy z dobrymi wieściami dla fanów japońskiej gry akcji – możecie już rozgrzewać konsolę. Podczas Xbox Games Showcase 2024 zaprezentowano nam oficjalny zwiastun Metal Gear Solid Delta: Snake Eater – remake’u trzeciej części genialnej franczyzy.

W krótkim filmiku możemy zobaczyć urywki rozgrywki oraz zapoznać się z fabułą. Gra przeprowadzi nas przez początki kariery słynnego komandosa Snake’a. Razem z nim wybierzemy się na misję, której celem jest zapobiec użyciu broni masowego rażenia. Zostaniemy wrzuceni do samego serca dżungli i już do nas należeć będzie zadbanie o to, aby zapewnić sobie pożywienie czy nawet broń. 

Remake stworzono przy użyciu silnika Unreal Engine 5. Twórcy obiecują przede wszystkim bardzo realistyczne modele postaci – zadbali nawet o takie drobiazgi jak rozszerzanie i zwężanie się źrenic bohatera. Gracze nie kryją zadowolenia. Szczególnie ciepło przyjęty został fakt, że głównemu bohaterowi głosu ponownie użyczy David Hayter, nawet jeśli są to tylko ponownie użyte ścieżki dźwiękowe ze starej odsłony. Pojawia się więc szansa na odkupienie dla serii po iście rozczarowującym Metal Gear Survive.

W Metal Gear Solid Delta: Snake Eater będziecie mogli zagrać na PC oraz konsolach PlayStation 5 czy Xbox Series X|S. Jeśli ciekawią was pozostałe zapowiedzi zaprezentowane podczas Xbox Games Showcase 2024, zapraszamy do naszego podsumowania pokazu.

Scroll to Top