Poznaliśmy szczegóły na temat rozgrywki oraz edycji kolekcjonerskiej Assassin’s Creed Shadows

Grafika z gry Assassin's Creed Shadows

Na kilku najnowszych zwiastunach do Assassin’s Creed Shadows w szczegółach została zaprezentowana rozgrywka. Wiemy także, co znajdzie się w edycji kolekcjonerskiej.

Na tegorocznym pokazie Ubisoft Forward oczywiście nie mogło zabraknąć nowej części z serii Assassin’s Creed. Otrzymaliśmy kilka materiałów wideo na temat produkcji. Na najnowszych zwiastunach Assassin’s Creed Shadows zobaczymy przede wszystkim fragmenty rozgrywki. Ponadto dowiedzieliśmy się więcej na temat edycji kolekcjonerskiej gry. 

Pierwszy, krótszy materiał skupia się bardziej na warstwie fabularnej. Poznajemy motywację protagonisty (Yasuke) oraz protagonistki (Naoe). Co nie oznacza, że nie zerkniemy też na gameplay czy animacje. 

Katana oraz ukryte ostrze, czyli jak będziemy walczyć w Assassin’s Creed Shadows

Z kolei inny zwiastun poświęcono walce oraz elementom skradania. Co ciekawe, materiał okraszony jest również komentarzem twórców. Deweloperzy opowiadają o inspiracjach, decyzjach twórczych, wirtualnych potyczkach oraz nowych mechanikach. Oczywiście rzucimy okiem na styl walki obu bohaterów.

Fani Assassin’s Creed mają co oglądać, bo twórcy opublikowali kolejny, bardziej rozbudowany materiał z fragmentami rozgrywki. Nagranie trwa prawie kwadrans oraz zapoznaje nas z ważniejszymi elementami gry. Zobaczymy jedną z lokacji, walkę samurajską głównego bohatera, przerywnik filmowy czy skrytobójcze umiejętności protagonistki.

Tak jak zostało wspomniane na początku, na pokazie zaprezentowano również edycję kolekcjonerską Assassin’s Creed Shadows. Wygląda na to, że czeka na nas sporo ciekawych przedmiotów. W zestawie znajdzie się figurka głównych bohaterów o wysokości 40 centymetrów, ekskluzywny steelbook, album z grafikami koncepcyjnymi, realistycznej wielkości tsuba (garda do japońskiego miecza), mapa świata, dwie litografie i spory plakat w kształcie zwoju. Z kolei sama gra zaoferuje różne bonusy, przedmioty kosmetyczne czy przepustkę sezonową. Dzięki edycji kolekcjonerskiej zagramy też trzy dni przed premierą. 

Materiał prezentujący znajdziecie poniżej. A jeśli chcecie obejrzeć inne zwiastuny z Ubisoft Forward, koniecznie zajrzyjcie do naszego podsumowania pokazu. Przypomnę, że Assassin’s Creed Shadows zadebiutuje 15 listopada 2024 roku na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Produkcja zabierze nas do kraju kwitnącej wiśni.

Scroll to Top