Zwiastun nowego survival horroru od Misterial Games. Zobaczcie zapowiedź Stygian: Outer Gods 

Logo Stygian: Outer Gods na tle mrocznego krajobrazu

Stygian: Outer Gods dostało zapowiedź i zwiastun. Minutowy urywek rozgrywki nowego survival horroru możemy obejrzeć w serwisie YouTube. 

Kilka dni temu ujrzeliśmy pierwszy zwiastun nowej produkcji Misterial Games i Fulqrum Publishing. Producenci skorzystali z kilkudniowego wydarzenia na Steam, Lovecraftian Days, aby wydać zapowiedź Stygian: Outer Gods. Akcja gry ma się toczyć w tym samym uniwersum co Stygian: Reign of the Old Ones. Wydaje się jednak, że kontynuacja serii ma zauważalnie większy budżet.

W pozycji przesiąkniętej klimatem twórczości H.P. Lovecrafta wcielimy się w rolę najemnika, towarzyszącego tajemniczej dziewczynie w odkrywaniu sekretów jej rodziny. W trakcie podróży nasz statek ulega zniszczeniu, a my stawić musimy czoła koszmarom, nawiedzającym to miejsce od wieków. Nasi bohaterowie będą w ciągłym niebezpieczeństwie, a aby ich uratować musimy rozwiązywać zagadki, walczyć z potworami i unikać pułapek.

Ciekawe, czy twórcy posłuchają głosów społeczności – wiele komentarzy sugeruje, że pozycja powinna być wydana również w wersji VR. W wirtualnej rzeczywistości prym wiodą strzelanki, gry ruchowe i właśnie horrory – być może w przyszłości twórcy zdecydują się na dodanie oddzielnego modułu VR, tak jak w przypadku MADiSON, debiutanckiej gry studia Bloodious Games.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, wiemy jedynie że gry należy spodziewać się dopiero w 2025 roku. Stygian: The Outer Gods zadebiutuje na PC, PlayStation 5 oraz Xboksie Series X|S.

Scroll to Top