The Elder Scrolls tylko na PC i Xboxa?

The Elder Scrolls VI

Pojawiły się spekulacje, że The Elder Scrolls VI, nad którym prace zostały już zapowiedziane, będzie dostępny jedynie na PC oraz konsole Xbox.

Podległość Bethesdy pod Microsoftem po wykupieniu ZeniMax Media dała fanom studia wiele nadziei i ekscytacji co do kierunku, w którym zmierzać będą najpopularniejsze jego serie. Jednak na przeciwwadze znajdują się też obawy dotyczące chociażby wieloplatformowości wymienionych wcześniej produkcji.

Phil Spencer również nie dementuje tej teorii, dając niejednoznaczną oraz niebezpośrednią odpowiedź i tłumacząc, że decyzje o dostępności gier na różnych platformach będą podejmowane indywidualnie dla każdego tytułu, niezależnie od serii.

Todd Howard jednak, odnosząc się bezpośrednio do szóstej części serii The Elder Scrolls, uspokaja zmartwionych. W wywiadzie dla Gamesindustry.biz wyznaje, że w przypadku TES prace z Microsoftem nie rozpoczęły się w czasie przejęcia przez niego ZeniMax Media, a dużo wcześniej, i oznaczało to dla serii swego rodzaju wyłączność platformową. Howard również, dzieląc się swoją opinią, nieco studzi nastroje, mówiąc że nie wyobraża sobie tak surowej wyłączności dla The Elder Scrolls, będącej jedynie na PC i Xboksach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top