The Iron Oath – wczesny dostęp już dostępny!

zrzut ekranu z gry The Iron Oath, przedstawiający fragment mapy świata, na górze śnieg, w dolnym prawym rogu pustynia, reszta tereny zielone przeplatane wodą, po lewej miasto Andilion, na środku Raynelheim, niżej Talayse, The Iron Oath wczesny dostęp

Wczesny dostęp The Iron Oath, turowego RPG w klimatach dark fantasy, jest rezultatem bardzo owocnej kampanii na Kickstarterze.

Wiele gier swoje powstanie zawdzięcza serwisom pokroju Kickstartera, gdzie twórcy dzielą się pomysłami i zbierają niezbędne do ich zrealizowania fundusze. Nie inaczej jest w przypadku The Iron Oath, turowego RPG-a, który wczesny dostęp zawdzięcza właśnie tego typu kampanii. Twórcy uzbierali dwukrotnie więcej, niż zakładali, czyli ponad 90 tysięcy dolarów. Od zbiórki minęły już dwa lata, a my możemy teraz przyjrzeć się owocom ciężkiej pracy Curious Panda Games.

Trailer opublikowany z okazji premiery gry wygląda naprawdę obiecująco. W Caelum nastały mroczne czasy i nasza drużyna najemników będzie musiała się do nich dostosować, by przetrwać. Czekają nas trudne decyzje, oddziałujące nie tylko na naszą kompanię, ale nawet na całe królestwo. Tłem fabularnym ma być zdrada i walka o władzę między Domami Szlacheckimi. Od nas zależy, czy skorzystamy na tych przepychankach, czy na nich stracimy.

Ciekawą mechaniką jest niewątpliwie wpływ czasu. Podczas przemierzania świata boleśnie odczujemy upływające lata. Nasi najemnicy będą się starzeć, przechodzić na emeryturę i ginąć. Wymusi to na nas naturalnie ciągłe zmiany strategiczne. Planowanie zresztą wydaje się jednym z aspektów, na który twórcy położyli szczególny nacisk. Ślepe szarżowanie na wroga nie zaprowadzi nas daleko przy wszechobecnych pułapkach, zasadzkach i podatnym na manipulacje otoczeniu. Przyjdzie nam też zarządzać kompanią – jej finansami, kadrą i relacjami politycznymi. Mądre inwestycje pozwolą na wypromowanie naszej organizacji na szczyt.

Uwagę zwraca również obietnica rozbudowanego systemu rozwoju postaci. 60 wyjątkowych cech i ponad 200 umiejętności i ulepszeń najemników pozwoli na stworzenie drużyny zdolnej do pokonania każdego wroga.

Produkcja kosztuje 71,99 złotych i jest dostępna na platformie Steam. The Iron Oath to nie jedyna strategia, która w kwietniu zaoferuje graczom i graczkom wczesny dostęp. Już za kilka dni doczekamy się Dune: Spice Wars – strategii 4X w popularnym ostatnio uniwersum Herberta.

Scroll to Top