The Sims 4: Wiejska sielanka – pytania i odpowiedzi

The Sims 4 Wiejska sielanka pytania i odpowiedzi

The Sims 4: Wiejska sielanka doczekało się dedykowanego Q&A na Twitterze twórców – poniżej znajdziecie wszystkie pytania i odpowiedzi z panelu.

Od momentu ogłoszenia premiery nowego dodatku do słynnego symulatora życia fani dzielili się w sieci licznymi wątpliwościami i niedopowiedzeniami. Tłumnie prosili twórców gry o wyjaśnienia. Z tego powodu producent dodatku The Sims 4: Wiejska sielanka, znany na Twitterze jako SimGuruRomeo, zorganizował sesję Q&A, w której udzielił graczom odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Zwierzęta hodowlane w The Sims 4: Wiejska sielanka

 • Kurnik pomieści maksymalnie osiem kur. Kury i kurczaki to jedyny gatunek zwierząt hodowlanych, który da się rozmnażać.
 • Krowy i lamy będzie można zakupić dzięki specjalnej szopie. Pojedyncza szopa może ugościć tylko jedno zwierzę.
 • Szopy nie będą ogrodzone, by umożliwić graczom łączenie ich, postawienie własnego płotu i stworzenie większego wspólnego pastwiska. Krowy i lamy będą trzymać się blisko swoich domków, na obszarze dwudziestu pobliskich kratek.
 • Kurczaki, krowy i lamy nie będą uznawane za członków rodziny i nie zajmą wolnych miejsc w rodzinie.
 • Zwierzęta hodowlane będą umierać ze starości. Da się jednak uniknąć tej przykrej kolei losu i trzymać je przy życiu na wieki wieków.
 • Wełna lamy będzie mogła być wykorzystana jako nowa dzianina. 
 • Zwierzęta hodowlane otrzymają dedykowane ubranka, w które gracz będzie mógł je ubrać (nie będą w stanie zrobić tego samodzielnie).
 • Konie nie będą częścią dodatku, gdyż twórcy uznali, że nie są one niezbędne dla wiejskiej tematyki. Obawiali się, że nie uda im się dopracować kreacji tych zwierząt w grze, więc postawili na bezpieczniejsze wyjście z sytuacji i niewprowadzanie ich do rozgrywki. Zastrzegają jednak, że będą słuchać w tej sprawie fanów. Możliwe więc, że za jakiś czas konie trafią do simowego świata w ramach pakietu rozgrywki.

Sims 4 wiejska sielanka lama patrzy na sima, który próbuje ją golić z wełny

sims 4 wiejska sielanka, simka zagląda do kurnika, w którym leży jedno jajko

Dzikie zwierzęta w The Sims: Wiejska sielanka

 • Wśród dzikich stworzeń pojawią się króliki oraz ptaki. W grze będą także lisy, które otrzymały nowe zachowania i animacje względem tych zaimplementowanych w dodatku Psy i koty. W przeciwieństwie do wspomnianego DLC, lisy z Wiejskiej sielanki będą typowo dzikimi zwierzętami i nie da się ich dodać do rodziny. Nieraz także zakradną się do simowych kurników.
 • Króliki i ptaki będą żyć na wolności. Jeśli naszemu Simowi uda się z nimi zaprzyjaźnić, dostanie możliwość kupienia dla nich specjalnych domków. Postawienie ich na parceli sprawi, że zwierzątka te będą zaglądać do naszego domostwa częściej. Co więcej, będziemy mogli także zaprosić je do pomocy w ogrodzie. Tak jak zwierzęta hodowlane, nie zajmą miejsca w simowej rodzinie. Będą także kompletnie samowystarczalne.
 • Dzięki nadawaniu zwierzętom imion i budowaniu z nimi relacji możemy zaskarbić sobie ich sympatię i sprawić, że będą nas częściej odwiedzać. Pomoże w tym nowy system prezentów.
 • Nie będzie możliwości stworzenia zwierząt, zarówno dzikich, jak i hodowlanych, w CAS. Pojawi się za to opcja kupienia krów, kurczaków i lam w różnych wariantach kolorystycznych.
 • Będzie można pozbyć się ryzyka wizyty lisów w naszym domostwie dzięki jednej opcji dostępnej w ustawieniach gry. Wyłączenie wyzwania „Dziki lis” sprawi, że rude futrzaki nie będą nas więcej nawiedzać.

sims 4 wiejska sielanka, grupa królików gania się na pierwszym planie, na drugim jest chłopak o blond włosach w zielonkawej kurtce, a w tle domek

Nowe otoczenie, stawy i roślinność – co o nich wiemy?

 • Henford-on-Bagley to nowa okolica, złożona z trzech dzielnic, z których każda zaoferuje graczowi cztery parcele. Największa parcela ma rozmiar 64 x 64 i znajduje się w okolicy, która umożliwi zakup także innych największych w otoczeniu działek. 
 • Świat gry w dodatku inspirowany jest angielskim Cotswolds i okolicą.
 • Dostaniemy nowe narzędzie do budowania stawów. Będzie działać w połączeniu z narzędziem terenu, Aby stworzyć staw, będziemy musieli najpierw wykopać odpowiednio głęboki dół, a następnie wypełnić go wodą do zadowalającego nas poziomu. Co więcej, narzędzie to będzie wdrożone do rozgrywki wraz z darmową aktualizacją do podstawowej gry w momencie premiery dodatku Wiejska sielanka.
 • Simowie nie będą mogli pływać w stawach. Dostaną jednak możliwość moczenia nóg na ich brzegu oraz łowienia, o ile wcześniej dany staw zarybili. Da się także dodać do stawu kaczki.
 • Pojawią się także nowe specjalne dekoracje, które będzie można wykorzystać przy tworzeniu stawu.

sims 4 wiejska sielanka widok na chatkę z oborą i uprawami

Sims 4 wiejska sielanka pytania i odpowiedzi, na obrazku rzut na centrum miasta z fontanna na środku placu otoczonego małymi budynkami

Rozgrywka – co nowego?

 • Pojawią się wyzwania parceli oraz system o nazwie „Village Errands”. Ten drugi ma być powiązany z udziałem miejscowych w życiu naszych Simów.
 • Dodatek nie doda żadnej nowej kariery, jednak umożliwi zarabianie na życie przez hodowlę zwierząt oraz wytwarzanie i sprzedawanie produktów takich jak jajka, mleko i wełna.
 • Pojawi się nowe miejsce do uprawiania bara-bara (o 69 sposobach na seks w grach z serii The Sims pisałyśmy z okazji Walentynek) oraz nowe sposoby na spotkanie ze Śmiercią (pięć najciekawszych sposobów na uśmiercenie Sima w czwartej odsłonie serii także znajdziecie na naszym portalu).
 • Simowie będą mogli konserwować żywność w ramach nowej opcji połączonej z poziomem umiejętności gotowania. Pojawi się także nowa możliwość gotowania z grupą, w ramach której dzieci pomogą rodzicom w przygotowywaniu posiłków. Dostaniemy także nowe przepisy kucharskie.
 • Od tej pory pikniki będzie można zorganizować tam, gdzie Simom i graczom się zamarzy. Kosz piknikowy bez problemy spakujemy do wyposażenia i zabierzemy ze sobą w dowolne miejsce. Po ustawieniu go na stole wystarczy wejść w specjalną interakcję, aby zorganizować posiadówkę na łonie natury.
 • Simowie zakupią mięso z kurczaka, wołowiny i innych odzwierzęce produkty w lokalnym spożywczaku. Pojawi się także możliwość zamówienia dostawy produktów spożywczych.  

Sims 4 wiejska sielanka tęczowa krowa uciapana farbami

Czy znaleźliście tu odpowiedzi na swoje pytania na temat dodatku The Sims 4: Wiejska sielanka? Przypominamy, że gra będzie kosztować 139,9 złotych, a jej premiera odbędzie się 22 lipca 2021 roku. 

8 thoughts on “The Sims 4: Wiejska sielanka – pytania i odpowiedzi”

  1. Natalia Pych

   Generalnie w Sims 4: Wiejska sielanka są dwa rodzaje jaj, które mogą znieść kury: zwykłe, z których nic się nie wykluje i służą głównie do gotowania z nich potraw, oraz (nie)zwykłe, z możliwością wyklucia się z nich pisklęcia. Te drugie, z opcją wyklucia, mogą być z powrotem umieszczone w kurniku, by kura je odpowiednio wygrzała. Jeśli jajko nadaje się do wyklucia, a kurnik nie chce go przyjąć, to zapewne jest zapełniony – wówczas pojawi się komunikat, by jajko umieścić w wolnym kurniku.
   Kiedy zobaczysz, że kura opuszcza kurnik, powinna pokazac się opcja z wykluciem jajka. Aby je wykluć, podejdź do kurnika, kliknij na jajko z opcją wyklucia i wybierz “Wykluj jajko” czy coś takiego. Wtedy Sim podniesie jajko, z którego wykluje się pisklątko 🙂 Jeśli Sim tego jednak nie zrobi, to jajko i tak się wykluje w końcu samo 🙂

   Daj znać, czy podziałało 🙂

  1. Natalia Pych

   1) Na swojej działce podejdź do krowy, kliknij na nią i użyj opcji Umieść w ekwipunku. Aby to zrobić, krowa musi stać w miejscu.
   2) Po dotarciu na targi kurczaki są zgłaszane na stoisku, natomiast krowy i lamy należy wprowadzić, klikając jedną z dużych obór dla zwierząt znajdujących się na działce i wybierając opcję Prześlij zgłoszenie.
   3) Po zakończeniu jarmarku zwierzę znajdziesz w osobistym ekwipunku swojego Sima lub (co jest bardziej prawdopodobne) w ekwipunku gospodarstwa domowego. Kiedy wrócisz na swoją działkę, kliknij pustą szopę dla zwierząt i przypisz zwierzę do szopy 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top