The Thaumaturge zaliczyło opóźnienie. Kiedy wybierzemy się do dwudziestowiecznej Warszawy?

mężczyzna i potwór stoją do siebie plecami

Nie mamy najlepszych wieści dla tych, którzy czekali na najnowszą produkcję 11 bit studios. The Thaumaturge zaliczyło opóźnienie i na rynku pojawi się dopiero w przyszłym roku.

W lutym tego roku otrzymaliśmy pierwszą zapowiedź gry The Thaumaturge. Produkcja przeniesie nas do Warszawy z czasów carskiej okupacji. Podczas rozgrywki będziemy musieli podjąć wiele moralnych decyzji, a ich konsekwencję odczujemy w późniejszych etapach naszej przygody. Jednak kiedy tytuł pojawi się na rynku? Początkowo data premiery była zaplanowana na 5 grudnia, lecz w ostatnio ten termin uległ zmianie. W tym tygodniu ogłoszono, że The Thaumaturge zaliczyło opóźnienie i zadebiutuje dopiero w 2024 roku.

15 listopada na Twitterze pojawił się komunikat dotyczący przełożenia daty premiery gry The Thaumaturge. Dlaczego twórcy podjęli decyzję o opóźnieniu debiutu swojego najnowszego dzieła? Otóż deweloperzy stwierdzili, iż potrzebują jeszcze kilku miesięcy na jego doszlifowanie. Miejmy tylko nadzieję, że to pierwsza i ostatnia obsuwa jaką zaliczy nadchodzący tytuł od 11 bit studios.

Za The Thaumaturge odpowiada studio Fool’s Theory, a wydawcą jest 11 bit studios, które ma już na swoim koncie wiele niezwykłych produkcji, takich jak: Frostpunk, This War of Mine czy South of The Circle. Natomiast 6 listopada zadebiutowało najnowsze dzieło warszawskiej firmy, czyli The Invincible (recenzję możecie przeczytać na naszym portalu). Tytuł jest inspirowany twórczością Stanisława Lema i w dość krótkim czasie od premiery skradł serca fanów. Czy nadchodząca gra RPG osadzona w carskiej Warszawie również zdobędzie taką popularność? O tym przekonamy się już niedługo.

Nowa data premiery The Thaumaturge została wyznaczona na 20 lutego 2024 roku. Produkcja będzie dostępna na konsolach PlayStation 5, Xbox Series S|X oraz komputerach osobistych. Natomiast jeśli chcecie wcześniej zobaczyć, jak prezentuje się nadchodzące dzieło 11 bit studios, to od niedawna macie możliwość ogrania dema na platformie Steam.

Scroll to Top