Valheim w VR? Wszystko dzięki modowi

Valheim w VR? Wszystko możliwe, dzięki modowi

Społeczność Valheim nieustannie się rozrasta, przy okazji zdobywa również coraz więcej modyfikacji. Teraz dzięki modowi zagramy w Valheim w VR! 

Valheim w VR? I to wszystko dzięki fanowi, który postanowił stworzyć modyfikację pozwalającą nam na tego typu rozgrywkę.

Mod, który umożliwi nam to wszystko nazywa się VHVR i możemy go pobrać całkiem za darmo z platformy Nexus Mods. Nie oferuje on jeszcze pełni swych możliwości, ale autor nieustannie nad nim pracuje. Póki co możemy sterować swoim wikingiem domyślnie, za pomocą myszki i klawiatury oraz poprzez kontroler. Według relacji użytkowników, twórcy udało się również poprawnie zaimplementować śledzenie ruchów głową. Interfejs gry również uległ zmianie na tyle, by pasował on do wersji VR. 

Póki co, przed skorzystaniem z moda i opcji VR w Valheim, zalecane jest wyłączenie efektu Bloom oraz anti-aliasingu. Ważnym jest również upewnienie się, że steamowa opcja Desktop Game Theatre jest nieaktywna. 

Nieustannie powiększająca się społeczność gry może w swoim czasie zaowocować coraz większą ilością modów. Gra posiadająca już przeszło 6 miliona aktywnych graczy to coś, o czym twórcy najpewniej nawet nie śnili. Trzeba przyznać, że sukces, który osiągnął Valheim leży w prostocie samego projektu. Tytuł daje nam niemal nieograniczone możliwości do eksploracji oraz prowadzenia rozgrywki w swoim tempie, co jest miłą odskocznią po nierzadko trudnym dniu, gdy wieczorem marzymy tylko o tym, by się zrelaksować. I tutaj właśnie na pomoc przychodzi Valheim.

A co Wy o tym myślicie? Gracie w Valheim? Przetestujecie najnowszą modyfikację? Dajcie znać w komentarzach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top