W Minecrafcie powstaje Ziemia w skali 1:1!

Siedząc w domu, łatwo zapomnieć o otaczającym nas świecie. A co, jeśli jest gra, dzięki której możemy podróżować po całej planecie – i to nie ruszając się z domu? 


Takie wyjście pokazał nam Youtuber PippenFTS, który za pomocą Minecrafta i wgranych do niego modyfikacji zaczął tworzyć wersję Ziemi w skali 1:1 w grze. Co ciekawe, w trakcie realizowania projektu poprosił o pomoc także graczy z różnych zakątków planety, by efekt końcowy był jak najbardziej realistyczny. 

Twórca pomysłu udostępnił na swoim kanale filmik z pierwszym spojrzeniem na mapę. Oprowadza nas po największym szczycie, Mount Everest, zabiera na wycieczkę po Wielkim Kanionie bądź pokazuje piękno Parku Narodowego Yosemite w USA. Pomysł nie mógł się udać bez dwóch konkretnych modyfikacji, umożliwiającymi stworzenie tak ogromnej mapy. Pierwszą z nich jest Cubic Chunks, usuwający ograniczenia budowania w pionie, gdzie w klasycznej wersji próby budowania powyżej 255 poziomu były awykonalne. Po usunięciu tego ograniczenia, został wgrany drugi mod, Terra 1 to 1. Modyfikacja ta pobiera dane z archiwów geograficznych, na przykład z Google Maps i przekształca na bloki w grze, co pozwoliło na zmapowanie całej planety. Niestety, jednym z minusów tej modyfikacji jest fakt, że konstrukcje stworzone przez człowieka odbiera i renderuje jako teren. Przez to wszelkie miasta, budowle czy nawet trasy występują na mapie jako wzniesienia. 

W związku z następującymi przeszkodami PippenFTS poprosił o pomoc swoich fanów. Utworzył wspólny projekt o nazwie Build The Earth, by zachęcić innych graczy do zamieniania klockowych brył na architektoniczne cuda. Aby zrzeszyć współtwórców, powstał także serwer Discord, na którym nawet sam Youtuber pomaga w koordynowaniu akcją. Sama inicjatywa spotkała się z ogromną uwagą osób z całego świata. 

Jeśli chcecie dołączyć do projektu w wolnym czasie, w udostępnionym filmie pokazane są instrukcje, jak zainstalować modyfikacje oraz w jaki sposób wziąć udział. A jeśli nie posiadacie samej gry, ale macie ochotę wspierać, to zachęcam do odwiedzenia strony Patreon.

Autor: Uranowa

2 thoughts on “W Minecrafcie powstaje Ziemia w skali 1:1!”

  1. Szkoda, że jestem zbyt leniwa, żeby się zaangażować, ale chętnie zobaczę efekt końcowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top