Wargame: Red Dragon za darmo na Epic Games Store!

screen Wargame Red Dragon czołgi atakują wioskę

Wargame: Red Dragon, czyli najnowsza pozycja dostępna za darmo na epicu, to strategiczny RTS.

Jest to trzecia część serii gier strategicznych w czasie rzeczywistym. Seria ukazuje się od 2012 roku, kiedy to światło dzienne ujrzało Wargame: European Escalation. Historia gier oscyluje zazwyczaj wokół jakichś wydarzeń historycznych, natomiast przedstawione konflikty są już fikcyjne. Akcja gier ma miejsce podczas zimnej wojny. W tej odsłonie działamy w Azji Wschodniej w latach 1975-1991. Do gry dodano kilka nowości, jeśli chodzi o mechanikę, oraz nowe nacje: obie Koree, Japonię i Chiny oraz Australię z Nową Zelandią w sojuszu (ANZAC). Wargame: Red Dragon będzie dostępne w Epic Games Store za darmo od dziś od 17.00 przez kolejny tydzień.

Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, a twórcy oferują cztery zróżnicowane kampanie. Zmieniły się strony konfliktu: nie są to NATO i Układ Warszawski, a mniejsze międzypaństwowe koalicje. W każdej kampanii działamy, wrzuceni w konflikt którychś koalicji. Bywa tak, że misja zaczyna się alternatywnym zakończeniem jakiegoś wydarzenia, które w historii do wojny nie doprowadziło, a w grze już tak. Wargame: Red Dragon oferuje wersję zarówno single-, jak i multiplayerową. W tej drugiej może ze sobą rywalizować do 20 graczy.

W zeszłym tygodniu za darmo Sunless Sea, w tym – Wargame: Red Dragon; Epic Games Store zdecydowanie rozpieszcza użytkowników zróżnicowanymi propozycjami. A wy? Będziecie układać strategie?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top