Ważne ulepszenia w Baldur’s Gate 3

Wyróżnione zdjęcie do newsa

Najnowsza poprawka nie jest kompatybilna z wcześniejszymi zapisami gry.

Niedawno twórcy Baldur’s Gate 3 udostępnili najnowszego patcha, który wprowadził do gry sporo udogodnień: nagrody za ścieżkę pacyfistyczną i unikanie starć, „ulepszenie” towarzyszy – nie będą czepiać się każdej drobnostki i staną się bardziej tolerancyjni na wybory gracza (wciąż jednak mając pewne i niezmienne przekonania). Zmodyfikowano również podążanie kompanów za głównym bohaterem. Tak samo i w zakresie umiejętności magicznych wprowadzono pewne zmiany.

Poprawie uległ interfejs gracza, w którym zostały dodane punkty inspiracji, a zaklęcia zostały umieszczone w osobnych widgetach, a co za tym idzie –  nie zajmują całego paska szybkiego dostępu.

Do dobrych wiadomości należy fakt stworzenia funkcji cross – save, pozwalającej zapisywać rozgrywkę w chmurze, a potem kontynuować ją na innych platformach tj.  Steam, Google Stadia, Mac oraz GoG.

Gra jest ciągle aktualizowana, co niestety wiąże się z pewnymi ustępstwami – najnowszy patch nie jest kompatybilny z poprzednio zapisanymi postępami w grze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top