Pierwszy zwiastun do gry Worshippers of Cthulhu

Obrazek przedstawia człowieka o głowie w kształcie ośmiornicy z odchodzącymi od niej licznymi mackami, przed nim na pierwszym planie widać budynki w mieście owitym ciemnością

Polskie studio Crazy Goat Games pokazało zwiastun gry Worshippers of Cthulhu. Ten city builder zadebiutuje we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku!

Zwiastun do gry Worshippers of Cthulhu można było po raz pierwszy obejrzeć podczas Future Games Show Spring 2024. Zadaniem graczy będzie rozbudowa i zarządzanie miastem dla wyznawców wielkiego bóstwa wymyślonego przez H. P. Lovecrafta. Za grę odpowiedzialne jest niezależne studio, które na koncie ma już takie tytuły, jak Dragoness: Command of the Flame i Dragoness: Command of the Flame.

W grze Worshippers of Cthulhu wcielimy się w przywódcę kultu, który musi pokierować losami swoich wyznawców. Oprócz odprawiania mrocznych rytuałów, będziemy odpowiedzialni za rozbudowę miast ku chwale potężnego Cthulhu.

  • Według twórców nasze osady będą zakładane i rozwijane na różnych wyspach. Naszym zadaniem będzie zarządzanie produkcją oraz planowanie strategicznych posunięć.
  • Dzięki mrocznym rytuałom będziemy mogli nawiązać kontakt z innymi istotami stworzonymi przez Lovecrafta. Pozwoli nam to zdobyć tajemną wiedzę i nadprzyrodzone błogosławieństwa, niezbędne do osiągnięcia dalszego postępu.
  • W świecie Worshippers of Cthulhu nie zabraknie również niewiernych (przecież kogoś trzeba złożyć w ofierze, prawda?), których jednak będzie można „nawrócić”. Ponadto, ci niewierni mogą stanowić cenne źródło surowców potrzebnych do rozwoju naszych miast.

Tytuł nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale możecie już dodawać go do listy życzeń na Steamie. Gra pojawi się też na platformie Epic Games Store w przyszłości.

Tym z Was, którym już dziś marzy się zostać przywódcą kultu, polecamy Cult of the Lamb (nasza recenzja).

Scroll to Top