Twierdza: Edycja ostateczna otrzyma polskie zamki i nowy dodatek fabularny

Kadr z gry Twierdza: Edycja ostateczna, scena ataku na fortyfikacje

Studio Firefly, znane z remastera kultowej gry RTS – Twierdza, ujawniło datę wiosennej aktualizacji i szczegóły dotyczące drugiego dodatku. Twierdza: Edycja ostateczna zyska między innymi polskie zamki.

Przypomnijmy, że fabuła gry obraca się wokół walki o kontrolę nad obiektami strategicznymi – twierdzami. Gracz musi ich bronić lub przeciwnie, przejmować kolejne fortyfikacje. Już niebawem, 30 kwietnia, gra otrzyma wiosenną aktualizację. Fani gry nie będą mieli powodów do narzekań, jeśli chodzi o brak nowości. A już w szczególności Polacy. Jak możemy wyczytać na stronie Firefly Studios, tym razem w grze zagości duch średniowiecznej Polski. Wśród wprowadzonych obiektów znajdą się fortyfikacje znane nam z lekcji historii. Zobaczymy między innymi sławny zamek krzyżacki w Malborku, warownię w Biskupinie, Niedzicy oraz Ogrodzieńcu. Dla fanów polskich zamków musi to być więc nie lada gratka, szczególnie, że do tej pory brakowało polskiego akcentu w Twierdzy: Edycji ostatecznej.

Co istotne, aktualizacja całkowicie darmowa. Gra otrzyma aż 10 nowych scenariuszy. Ale to nie wszystko – pojawią się także nowe mapy dla trybu wieloosobowego, swobodnego budowania oraz dla trybu oblężenia. Jeśli zaś nie satysfakcjonują Was polskie zamki, w tym samym czasie co aktualizacja Twierdzy pojawi się również płatny fabularny dodatek do gry. DLC o nazwie Valley of the Wolf również będzie dostępne od 30 kwietnia. Europejska wersja dodatku została wyceniona na 2,99 Euro, co w przeliczeniu daje nam około 13 złotych. Choć ceny dla różnych regionów mogą się różnić, nie wydaje się, by rozgrywka miała mocno odchudzić nam portfele. Zwiastun już jest dostępny.

Wraz z dodatkiem gracze otrzymają możliwość kontynuacji kampanii fabularnej, która rozpoczęła się już w poprzednim DLC – Zatoce Świni. Jest to więc pozycja nie do pominięcia dla fanów Twierdzy. Tym razem staniemy do walki przeciwko tytułowemu Wilkowi, któremu będziemy musieli wydrzeć z łap tajemniczy „Klejnot Północy”.

Do premiery dodatku i pojawienia się aktualizacji gry Twierdza: Edycja ostateczna wprowadzającej polskie zamki pozostał około miesiąc. Fanów historycznych gier RTS zapraszamy tymczasem do zapoznania się z zeszłorocznym Last Train Home, którego premierę zapowiadaliśmy w październiku.

Scroll to Top