Zbanowani w Call Of Duty

Firma Activision nie spoczywa na laurach i przez cały czas walczy z cheaterami w dwóch grach z serii Call of Duty. Zdążyli zbanować już ponad 200 000 kont graczy. 


Taki zabieg jest potrzebny, aby oczyścić serwery i przygotować je na testy najnowszej odsłony gry. Infinity Ward zapowiedziało, że zabezpieczenia gry będą ciągle aktualizowane, aby jak najbardziej ograniczyć liczbę osób, które grają nie fair. Wciąż pozostaje jednak wielu cheaterów, które mają multikonta i niszczą przyjemność gry pozostałej społeczności. 

Mimo wszystko sporo graczy uskarża się, że firma nałożyła na ich konto “karę”, chociaż nie zrobili nic złego (nie używali zakazanych wspomagaczy). “Pokrzywdzeni” cheaterzy czy niesprawiedliwie potraktowani gracze? Ciężko to rozstrzygnąć.

Trzeba pamiętać, że autorski system Anty-cheat od firmy Valve banował niewinne osoby. Działo się tak przez fakt, że oprogramowanie błędnie rejestrowało programy uruchomione w tle i uznawało za zagrożenie, w konsekwencji czego automatycznie blokowało tych użytkowników. 

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w tym przypadku nie dochodziło jednak do błędnego rejestrowania programów działających w tle u graczy, a jeśli jednak tak się zadziało, to firma szybko naprawi wpadkę.

Autorka: AMN


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top