Horizon Call of the Mountain – gra na VR2 otrzymuje zwiastun

Grafika z gry Horizon Call of the Mountain

Niedawno zwiastun otrzymał Horizon Call of the Mountain, czyli produkcja będąca spin-offem serii Horizon przeznaczona na PlayStation VR2. 

Sony potwierdza plotki dotyczące ich najnowszych produkcji. W sieci pojawił się zwiastun do gry Horizon Call of the Mountain, która będzie jedną z pierwszych produkcji przeznaczonych na PlayStation VR2. Stworzeniem tytułu zajmują się dwa studia: Guerrilla Games oraz Firesprite. To pierwsze prawdopodobnie odpowiedzialne jest za fabułę i umiejscowienie gry w uniwersum. Z kolei deweloperzy z Firesprite mają już doświadczenie w tworzeniu rozgrywki wykorzystującej wirtualną rzeczywistość.

Niedawno pisałyśmy nieco więcej na temat specyfikacji PlayStation VR2. Horizon Call of the Mountain jest właśnie produkcją przeznaczoną na ten sprzęt. Dlatego w zapoznaniu się z grą niezbędne jest więc posiadanie gogli wirtualnej rzeczywistości. Jak określają tytuł twórcy, ma to być zupełnie nowa przygoda w świecie Horizon. Najnowsze technologie i innowacje mają zapewnić graczom naprawdę wyjątkowe doświadczenie.

Reżyser i dyrektor artystyczny Guerrilla, Jan-Bart Van Beek, wspominał że premiera Horizon Forbidden West będzie dopiero początkiem. Z kolei Horizon Call of the Mountain zapewni nieznane wcześniej wrażenia. Gracze zanurzą się w zabawie dzięki goglom oraz kontrolerom PS VR2 Sense. Ponadto będący spin-offem tytuł z pewnością rozszerzy historię uniwersum. Aktualnie na temat Horizon Call of the Mountain nie wiemy zbyt wiele. Nie znamy nawet daty premiery, jednakże możemy przypuszczać, że tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku. 

Dlatego fani uniwersum aktualnie muszą zadowolić się debiutem Horizon Forbidden West. Kolejne przygody Aloy pojawią się na rynku już w lutym. Ostatnio mogliśmy nawet obejrzeć krótkie fragmenty z rozgrywki.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top