Remake Age of Mythology otrzymał nowy zwiastun i datę premiery. Bogowie znów ruszą do boju

Grafika promująca grę Age of Mythology: Retold. Możemy zobaczyć kolaż z twarzami bogów, reprezentujących różne panteony.

Age of Mythology: Retold ma już dokładną datę premiery. Obejrzyjcie nowy zwiastun.

Dobra wiadomość dla fanów mitologii i RTS-ów! Wczorajszy Xbox Games Showcase 2024 przyniósł nam świeże spojrzenie na Age of Mythology: Retold oraz dokładną datę premiery gry. Któremu bogu będziecie ślubować wierność?

Przypomnijmy, że mamy do czynienia z remakiem tytułu wydanego w 2002 roku, za którym stoją twórcy Age of Empires. W Age of Mythology wcielamy się w przywódcę królestwa, który zawiązuje sojusz z wybranymi bóstwami. W zależności od tego, jaką cywilizacją pokierujemy, mamy do wyboru różne panteony. Od greckiego, nordyckiego i egipskiego aż do atlantydzkiego. W naszych staraniach wspierać nas będzie sam Zeus czy Ozyrys. Bogowie pomogą swoimi mocami w starciach z wrogami lub np. przez przywołanie deszczu, który zakończy suszę. W skład naszej armii za to wejdą stworzenia, takie jak centaury, trolle czy mumie.

Gra oferuje fabularną kampanię z 50 misjami. Inspirowane mitologią zadania postawią nas w roli bohatera, a być może nawet bóstwa. Produkcja zawiera także tryb kooperacyjny i możliwość rozgrywania scenariuszy ze sztuczną inteligencją.

Age of Mythology: Retold zadebiutuje 4 września tego roku. Ukaże się na komputerach osobistych i konsolach Xbox Series X|S. Dodatkowo, użytkownicy Game Passa będą mogli już zagrać w tytuł w ramach abonamentu w dniu premiery. Tymczasem, jeśli fascynują Was różne mitologie, zajrzyjcie do naszego zestawienia najciekawszych gier o tej tematyce, które wyjdą w tym roku.

Scroll to Top