Airborne Kingdom – debiutancki diament od The Wandering Band

Lubimy tworzyć, Wy zapewne też. A co, jeśli powiem, że jest gra, w której będziecie budować jak nigdy przedtem? 


Airborne Kingdom to coś, czego się nie spodziewaliśmy. Pod względem wizualnym i konstrukcyjnym tytuł łączy w sobie kilka gatunków – od gry ekonomicznej, poprzez strategię, fantasy, przygodę i city builder.

Celem rozgrywki jest odbudowa podupadającego królestwa – i to nie byle jakiego! To podniebna cywilizacja o bogatej, choć zapomnianej historii. Aby osiągnąć to, co chcemy, musimy przemierzać różne zakątki uniwersum, jednocześnie budując szlaki handlowe. W świecie Airborne Kingdombędzie trzeba nie tylko mądrze zarządzać zasobami, ale i eksplorować różne miejsca w poszukiwaniu nowych technologii. Ważną rolę będzie spełniało także zaspokajanie potrzeb kolejnych przybywających do miasta klanów.

W tej oryginalnej produkcji docenicie na pewno wątek poznawania historii Starożytnych oraz nawiązywanie relacji i współpracy z królestwami na ziemi. Poszukiwacze przygód będą mile zaskoczeni artefaktami i losowo generowanymi mapami, rozgrywka zatem nigdy nie będzie nudna. Gra zaprojektowana jest jako single player – a szkoda, gdyż ma potencjał na dobrego multiplayera.Trójwymiarowa oprawa graficzna szczególnie przyciąga wzrok swoimi pastelowymi barwami i klimatem rodem z baśni. Ścieżkę dźwiękową skomponowali Paul Aubry (piszący także muzykę filmową) i Simon Desrochers.

Premiera gry przewidziana jest na listopad 2020 roku. Z doniesień wynika, że dostępna będzie tylko na PC w angielskiej wersji językowej. Już teraz prowadzona jest przedsprzedaż, jednak przed zakupem koniecznie sprawdźcie jej wymagania sprzętowe.

Autorka: Marietta Łata

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top