Kreator postaci w Cyberpunk 2077: jak duży wpływ będą mieli gracze na wygląd V?

W przeciwieństwie do poprzedniego hitu od CD Project RED Cyberpunk 2077 ma zaoferować bardzo duże możliwości ingerencji w tworzenie naszego bohatera.

W grze będziemy mieli możliwość nie tylko spersonalizowania wyglądu naszej postaci, ale również jej pochodzenia. Gracz może wybrać pomiędzy Nomadem (wyrzutkiem żyjącym w odosobnieniu i uwielbiającym auta), Street Kidem (bohaterem wychowanym na ulicach, posiadającym powiązania z gangami) oraz Corpo (pracownikiem korporacji). W zależności od decyzji otrzymamy odmienne prologi, zostaną również odblokowane inne kwestie dialogowe na późniejszym etapie rozgrywki.

Kolejnym aspektem w tworzeniu naszej postaci będzie jej płeć. Kreator zbudowany jest w sposób, który umożliwia granie nie tylko kobietą czy mężczyzną, ale również postacią niebinarną. Zawdzięczamy to możliwości dowolnego łączenia sylwetki, głosu oraz genitaliów. Podczas tworzenia bohatera nie określamy jego orientacji seksualnej, wiadomo jednak, że w toku gry pojawi się kilka opcji romansowych.


Jeśli chodzi o sam wygląd postaci, będziemy mieli możliwość wyboru typu skóry, fryzury, oczu, brwi, ust, szczęk, „cyber-programów”, blizn, tatuaży, piercingu, zębów, makijażu oczu oraz ust, zmian skórnych, sutków, okolic intymnych (w tym rozmiaru penisa) oraz włosów łonowych.

Źródło grafiki: Eurogamer.pl


W kreatorze nie mogło zabraknąć również atrybutów postaci. Gracze na początku rozgrywki otrzymują siedem punktów do rozdzielenia pomiędzy następujące parametry:
  • Ciało, czyli siła fizyczna mająca wpływ na zdrowie, rozrzut broni, obrażenia w walce wręcz oraz staminę. Ingeruje również w linie dialogowe w otwartym świecie;
  • Inteligencja, czyli intelekt i pamięć, wpływające na poziom trudności hackowania, upload programów, oraz dostępność linii dialogowych;
  • Refleks, odpowiadający za koordynację i szybkość bohatera, oddziałuje na obrażenia krytyczne, prędkość ataków oraz zdolność uników;
  • Techniczne zdolności, czyli sprawność w majsterkowaniu, dające pancerz oraz mające wpływ na linie dialogowe;
  • Cool, czyli siła woli i samokontrola, obejmuje umiejętności skradania oraz prędkość, z jaką NPC-e dostrzegają V, zwiększa również szanse na poprawienie odporności i obrażenia krytyczne.
Warto również nadmienić, że dla graczy, którzy nie lubią spędzać w kreatorze bohatera zbyt dużo czasu została przygotowana również opcja losowo wygenerowanego V.

Autorka: CherryPie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top